Články odjinud

Osobní data jsou dnes regulérním platidlem. Na to, jak si je zabezpečit, odpoví další odborný event INFO.CZ

Osobní data jsou dnes regulérním platidlem. Na to, jak si je zabezpečit, odpoví další odborný event INFO.CZ

Z osobních dat se v posledních letech stala regulérní měna. Tento proces, který je patrný například na službách jako Facebook či Google, si však spousta lidí neuvědomuje. Proto zpravodajský server INFO.CZ ve spolupráci s největším českým mediálním domem Czech News Center pořádají 27. června další z expertních eventů právě na téma Bezpečnost a ochrana dat. 

Jakou cenu mají na černém trhu osobní data? Ulehčí implementovaná směrnice PSD 2 Čechům život, nebo ho spíše zkomplikuje? A proč každý druhý na GDPR vlastně nadává? 

Trend je zřejmý. Osobní data mají stále větší cenu, tajuplné zkratky jako GDPR, API či PSD 2 se v posledních měsících a letech rojí jako houby po dešti. Zpravodajský server INFO.CZ se proto rozhodl věnovat svůj další expertní event právě tématu bezpečnosti a ochrany dat. 

„Stále ještě si neuvědomujeme, že data jsou dnes regulérním platidlem či měnou. A minimálně stejně bychom je měli i chránit, což si uvědomuje stále málokdo. Event na toto téma se tak přímo nabízí,“ říká šéfredaktor zpravodajského portálu INFO.CZ Michal Půr.

Na středeční pracovní snídani na téma Bezpečnost a ochrana dat vystoupí čtyři experti ve svém oboru. Michal Přikryl, manažer korporátních produktů pro denní bankovnictví České spořitelny, bude hovořit o tom, k čemu jsou bankovní API, jak je získat a v čem se podobají běžné zásuvce.

Externí poradce Mezinárodního měnového fondu či Světové banky Tomáš Hládek z České bankovní asociace se zase zaměří na současný stav legislativy a na to, co Česku přinesla implementace směrnice PSD2, o níž mnozí hovoří jako o největší finanční revoluci od doby internetového bankovnictví.

Další experti Daniel Joksch z IBM a Pavel Kaplan z O2 se budou ve svých prezentacích zabývat vývojem bezpečnosti dat v historii a jejich současnou ochranou. 

Pracovní snídaně pro pozvané na téma Bezpečnost a ochrana dat je poslední ze série  odborných eventů serveru INFO.CZ, který proběhne před prázdninami. Ve druhé polovině roku zpravodajský server INFO.CZ a největší český mediální dům Czech News Center pořádají expertní konference na téma Češi ze Silicon Valley či event zabývající se budoucností kapitalismu.

Další informace o eventech INFO.CZ naleznete ZDE. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud