Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Osobní data jsou dnes regulérním platidlem. Na to, jak si je zabezpečit, odpoví další odborný event INFO.CZ

Osobní data jsou dnes regulérním platidlem. Na to, jak si je zabezpečit, odpoví další odborný event INFO.CZ

Z osobních dat se v posledních letech stala regulérní měna. Tento proces, který je patrný například na službách jako Facebook či Google, si však spousta lidí neuvědomuje. Proto zpravodajský server INFO.CZ ve spolupráci s největším českým mediálním domem Czech News Center pořádají 27. června další z expertních eventů právě na téma Bezpečnost a ochrana dat. 

Jakou cenu mají na černém trhu osobní data? Ulehčí implementovaná směrnice PSD 2 Čechům život, nebo ho spíše zkomplikuje? A proč každý druhý na GDPR vlastně nadává? 

Trend je zřejmý. Osobní data mají stále větší cenu, tajuplné zkratky jako GDPR, API či PSD 2 se v posledních měsících a letech rojí jako houby po dešti. Zpravodajský server INFO.CZ se proto rozhodl věnovat svůj další expertní event právě tématu bezpečnosti a ochrany dat. 

„Stále ještě si neuvědomujeme, že data jsou dnes regulérním platidlem či měnou. A minimálně stejně bychom je měli i chránit, což si uvědomuje stále málokdo. Event na toto téma se tak přímo nabízí,“ říká šéfredaktor zpravodajského portálu INFO.CZ Michal Půr.

Na středeční pracovní snídani na téma Bezpečnost a ochrana dat vystoupí čtyři experti ve svém oboru. Michal Přikryl, manažer korporátních produktů pro denní bankovnictví České spořitelny, bude hovořit o tom, k čemu jsou bankovní API, jak je získat a v čem se podobají běžné zásuvce.

Externí poradce Mezinárodního měnového fondu či Světové banky Tomáš Hládek z České bankovní asociace se zase zaměří na současný stav legislativy a na to, co Česku přinesla implementace směrnice PSD2, o níž mnozí hovoří jako o největší finanční revoluci od doby internetového bankovnictví.

Další experti Daniel Joksch z IBM a Pavel Kaplan z O2 se budou ve svých prezentacích zabývat vývojem bezpečnosti dat v historii a jejich současnou ochranou. 

Pracovní snídaně pro pozvané na téma Bezpečnost a ochrana dat je poslední ze série  odborných eventů serveru INFO.CZ, který proběhne před prázdninami. Ve druhé polovině roku zpravodajský server INFO.CZ a největší český mediální dům Czech News Center pořádají expertní konference na téma Češi ze Silicon Valley či event zabývající se budoucností kapitalismu.

Další informace o eventech INFO.CZ naleznete ZDE. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744