Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Petr Morcinek: Důvěru českým spotřebitelům oplácíme

Petr Morcinek: Důvěru českým spotřebitelům oplácíme

Když se během loňského roku ptala výzkumná agentura STEM/MARK českých spotřebitelů, ke které realitní kanceláři mají největší důvěru, v naprosté většině uvedli název největší realitky v zemi. Realitky, která za dobu svého působení na českém trhu zprostředkovala prodej, koupi či pronájem statisíců českých nemovitostí.

Řeč je o realitně finanční skupině M&M Reality Holding, která se tak od podzimu 2017 pyšní oceněním “Nejdůvěryhodnější značka” ve svém oboru. A to žijeme v době, kdy si stále více než dvě pětiny majitelů nemovitostí myslí, že je lepší prodat nebo pronajmout svou nemovitost po vlastní ose.

To, že si Petr Morcinek, jako jediný akcionář a ředitel pro strategii a rozvoj M&M Reality Holdingu, důvěry českých spotřebitelů nesmírně váží, jistě nemusíme dlouze popisovat. Ale zajímá nás, jak dlouhá a zřejmě i mnohdy klikatá cesta vedla od skoro opovržení české společnosti k práci realitního makléře až po tak skvělé ocenění českých spotřebitelů?

“No, s tou nedůvěrou k práci realitního makléře máte naprostou pravdu. Ještě do nedávna byla tato profese brána na roveň taxikářů z Václaváku. A přiznám se, že se někdy českému spotřebiteli ani nemůžu divit. Pro příklad nemusíme chodit daleko do minulosti. Jistě jste zaznamenali pořad Terezy Pergnerové na TV Nova Mise nový domov, který pomáhá lidem v těžké životní situaci. Jsme jeho hlavním partnerem, takže k těm příběhům máme hodně blízko. No, a v jednom z dílů jsme mimo jiné narazili na chování nejmenované konkurenční realitní kanceláře, které hluboce odsuzujeme. V pořadu věnovaném dvěma mladým lidem s těžkým postižením zraku došlo k situaci, kdy konkurenční realitní makléři zneužili jejich handicapu a prodali jim byt v dezolátním stavu za cenu nového bytu. Takové jednání je pro nás nejen profesně, ale především lidsky nepřijatelné,” kroutí hlavou Petr Morcinek. “Pokud bychom narazili na podobné chování u některého z našich makléřů, okamžitě bychom se s ním rozloučili,” dodává rezolutně majitel M&M Reality Holdingu.

M&M Reality Holding má více než 180 poboček a kontaktních míst po celé České republice a  dává práci více než dvěma tisícům realitním makléřům. Jak lze při tak velkém rozptylu uhlídat kvalitu odváděných služeb?

Není to zas až tak složité, když máte systém. Ale ten systém musíte nejdříve vymyslet. Vemte si třeba zmíněné taxikáře z Václaváku a naproti nim Uber nebo Liftago. Pokud se chování prvně zmíněných nezmění, tak je ti druzí brzy pohltí. A vlastně se už tak děje. Oni už jenom kolem sebe kopou, jako ta raněná kobyla. A co je toho příčinou? Naprostá otevřenost těch druhých, skvělé online aplikace, které nikomu nedovolí podvádět a možnost zákazníků okamžitě ohodnotit službu taxikáře, který je právě dovezl na místo. A takový systém jsem se celou dobu snažil vymyslet pro realitní profesi. Máme ho a světu jsme jej představili loni na podzim na Summitu.

Tím myslíte svou Keynote StormmBook v pražském Kongresovém centru?

Ano, ale představení StormmBooku bylo jen vyvrcholením první etapy asi nikdy nekončící snahy o poskytování co nejkvalitnějších služeb v oborech, ve kterých podnikáme a jsme v nich dobří. StormmBook je jen tablet a zvolili jsme jej kvůli tomu, že jako jediný na trhu umí v jednom okamžiku změnit klávesnici na plochu pro elektronický podpis, je výkonný, tenký a umí dobře fotit. Ale bez aplikací, které jsou online propojené mezi sebou a zároveň s firemním systémem, mapami od Googlu, institucemi a spoustou jiných služeb, by zůstal jen skvělým tabletem. Jsou to právě aplikace Moderní makléř a Moderní finanční poradce, které jsem si vysnil, navrhl a společně s týmem skvělých spolupracovníků a vývojářů jsme jej stovky nocí pilovali k dokonalosti. To je ten transparentní systém, který nedovolí žádnému makléři udělat chybu a naprostou většinu obchodů umožní uzavřít během jedné návštěvy u klienta. Tady se rodí spokojenost a důvěra v naše služby.

Nejdůvěryhodnější značku jste ale získali pár dnů po Summitu a předcházel ji dlouhodobý průzkum trhu, takže důvěra českých spotřebitelů se asi musela narodit dříve?

A šli jsme ji hodně naproti (smích). Ale teď vážně. Když jsme zjistili, že vzdělávání našich makléřů a důraz na profesionální služby začíná přinášet své ovoce a sami od sebe se nám začínají ozývat desítky klientů měsíčně, kteří nám za naši práci děkují, vzali jsme ty klienty do televize. Jako vůbec první a nadlouho i zřejmě poslední realitka máme standardní televizní reklamní spoty. Navíc s opravdovými klienty! Společně jsme ukázali českým spotřebitelům, že s prací realitky můžou být lidé spokojeni. A tím jsme vlastně začali kultivovat realitní trh. Jako jediná realitní kancelář máme oddělení péče o klienty i makléře. Každému makléři přidáváme nemalé peníze za každého spokojeného klienta. Dnes se tak můžeme pochlubit 99,8 % kladných referencí ze všech tisíců, které k nám za rok 2017 dorazily. A snažíme se být také sociálně odpovědní a hlavně dobrými sousedy všude tam, kde působíme. Společně s kapelou Kryštof jsme rozjeli projekty v nadaci, kterou jsem založil. Na Kryštof kempech vybíráme peníze pro potřebné a M&M Reality Holding pak vybranou částku vynásobí dvěma. Společně stavíme zahradní domečky v Dětských domovech po celé zemi a zřejmě už nenajdete mateřskou školku, kterou bychom nevybavili reflexními vestičkami. S Terezou Pergnerovou spolupracujeme na projektu Mise nový domov a s Nadací TV Nova pomáháme při Českém slavíkovi hudebně nadaným ale sociálně slabým dětem.

A každý den vypravujete své klienty na luxusní pobyt v Dubaji…

Neuvěřitelné, že? (smích) Ale je to tak. Víte, já se nikdy nedokážu spokojit se současným stavem, ať vypadá sebelíp. Přestože vím, že máme díky StormmBooku obrovský náskok před konkurencí a našim makléřům a finančním poradcům se daří obchody jako nikdy předtím, snažím se jim práci ještě více usnadnit. Nikdy jsem nepodceňoval jejich obchodní dovednosti, ale když vymyslíte soutěž Každý den do Dubaje, pak se Vám dveře otevírají samy. A navíc tak umožníme prožít našim klientům a tipařům exotický zážitek, který by si možná v životě nedopřáli a oplatit jim tak důvěru, kterou k nám chovají.

Dubají to podle slov Petra Morcinka ale všechno teprve začíná. Na řadu teď přichází spousta nových projektů. Třeba brýle pro virtuální realitu nebo masivní výstavba družstevních bytů.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1