Články odjinud

Rýsuje se obří válka českých miliardářů

Rýsuje se obří válka českých miliardářů

Společnost Investhold tvrdí, že financovala expanzi realitního impéria Radovana Vítka – skupiny CPI Property Group. Podala kvůli tomu miliardovou žalobu, která hrozí přerůst v dosud nevídanou válku nejbohatších Čechů.

Na byznysové scéně může vypuknout tvrdá korporátní válka, kterou tuzemský trh dlouhé roky nepamatuje. Na jedné straně stojí realitní magnát Radovan Vítek a jeho skupina CPI Property Group. Proti němu se postavili miliardáři Marek Čmejla a Jiří Diviš.

Právě tito bývalí spolumajitelé Mostecké uhelné společnosti stojí podle zdrojů deníku E15 v pozadí firmy Investhold z Marshallových ostrovů. Ta v úterý oznámila, že se s Vítkem soudí o nárok na odškodnění až do třiceti miliard korun. Investhold informace o jménech svých vlastníků nekomentoval.

„Spor není o tom, že by někdo někomu něco dlužil, ale o tom, že nebyly naplněny podmínky smluv, které byly uzavřeny mezi Investholdem a CPI,“ sdělil mluvčí Investholdu Jan Reichl. Tvrdí, že návrhy firmy na smírné řešení sporu Vítek nejdříve přijal, ale neudělal nic pro jejich naplnění. „Doba, po kterou byli představitelé CPI včetně pan Vítka právními zástupci Investholdu opakovaně urgováni, trvala téměř dva roky,“ dodal Reichl.

Více na ebu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud