Rýsuje se obří válka českých miliardářů | info.cz

Články odjinud

Rýsuje se obří válka českých miliardářů

Společnost Investhold tvrdí, že financovala expanzi realitního impéria Radovana Vítka – skupiny CPI Property Group. Podala kvůli tomu miliardovou žalobu, která hrozí přerůst v dosud nevídanou válku nejbohatších Čechů.

Na byznysové scéně může vypuknout tvrdá korporátní válka, kterou tuzemský trh dlouhé roky nepamatuje. Na jedné straně stojí realitní magnát Radovan Vítek a jeho skupina CPI Property Group. Proti němu se postavili miliardáři Marek Čmejla a Jiří Diviš.

Právě tito bývalí spolumajitelé Mostecké uhelné společnosti stojí podle zdrojů deníku E15 v pozadí firmy Investhold z Marshallových ostrovů. Ta v úterý oznámila, že se s Vítkem soudí o nárok na odškodnění až do třiceti miliard korun. Investhold informace o jménech svých vlastníků nekomentoval.

„Spor není o tom, že by někdo někomu něco dlužil, ale o tom, že nebyly naplněny podmínky smluv, které byly uzavřeny mezi Investholdem a CPI,“ sdělil mluvčí Investholdu Jan Reichl. Tvrdí, že návrhy firmy na smírné řešení sporu Vítek nejdříve přijal, ale neudělal nic pro jejich naplnění. „Doba, po kterou byli představitelé CPI včetně pan Vítka právními zástupci Investholdu opakovaně urgováni, trvala téměř dva roky,“ dodal Reichl.

Více na ebu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud