Šéf energetické společnosti ČEPS končí. Odchází i Skavroň označovaný za Babišova muže | info.cz

Články odjinud

Šéf energetické společnosti ČEPS končí. Odchází i Skavroň označovaný za Babišova muže

Šéf státní energetické společnosti ČEPS, která vlastní a řídí přenosové soustavy, končí. Jana Kalinu po necelých třech letech podle webu Lidovky.cz odvolala dozorčí rada firmy. Z firmy odejde i člen představenstva Jakub Skavroň, který byl označován za muže premiéra Andreje Babiše. 

Do představenstva nově přichází podle informací Lidových novin  Martin Durčák ze společnosti Benzina. V minulosti pracoval také v představenstvu mateřského Unipetrolu. 

"Jako jediný akcionář nemá ministerstvo v úmyslu měnit majetkovou strukturu společnosti. Z hlediska krátkodobého vývoje neplánujerozšiřovat činnosti ČEPS o doplňující obchodní příležitosti, ale soustředí se zejména na posílení vlastních technických předpokladů k zajištění výkonu licencované činnosti společnosti," citují Lidové noviny mluvčího ministerstva průmyslu a obchodu Milana Řepku.

Premiér Andrej Babiš nesl podle zdrojů INFO.CZ dlouhodobě velmi nelibě Skavroňův "manažersky" náročný styl. Server Neovlivní.cz v minulosti upozornil, že člen představenstva chystá nákladnou rekonstrukci své kanceláře za několik milionů korun. Později se rovněž objevili informace, že si chtěl nechat za desítky milionů korun vypracovat posudek na odprodej části státní energetické firmy. 

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od ERÚ. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Firmě loni meziročně stoupl zisk před zdaněním o 39,8 procenta na 2,9 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 5,7 procenta na 20,1 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud