Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stratég Petr Morcinek: M&M Reality za tři roky postaví 15 tisíc družstevních bytů

Stratég Petr Morcinek: M&M Reality za tři roky postaví 15 tisíc družstevních bytů
 

“Zprostředkovat prodej nebo koupi nemovitosti je základ našeho byznysu a byť jej ovládáme díky nejvyspělejším IT technologiím nejlépe na trhu, umí jej vlastně každý makléř. Nejde o zázračnou dovednost. My se odlišujeme od konkurence nejen tím, že jsme se ujali role technologického lídra oboru, ale především neustále rozšířující se nabídkou produktů a služeb,” říká majitel největší a dle ocenění českých zákazníků i nejdůvěryhodnější finančně realitní skupiny u nás. “Už dávno nejsme jen největší realitka,” dodává stratég a vizionář M&M Holdingu Petr Morcinek.

Umíte nemovitost zároveň financovat?

Naše dceřiná společnost M&M Finance vám zajistí nejen hypotéku na váš nový domov, mimochodem loni uspokojila požadavky na hypotéky v hodnotě 14,5 miliardy korun, ale váš domov včetně všech členů rodiny, psa i auta pojistí. A nově také připojí k plynu a elektřině za nejlepších podmínek na trhu.

Museli jste kvůli tomu měnit pobočky? 

Na každé z našich poboček si nyní můžete vyřídit odběr elektřiny a plynu za nejpříznivější ceny na trhu. Naším strategickým partnerem se totiž stala česká jednička E.ON. Tento rok je vůbec u nás rokem uzavírání strategických partnerství s nejlepšími českými společnostmi ve svém oboru. V oblasti pojištění jsme uzavřeli strategické partnerství s Českou pojišťovnou, kde na jejich pobočkách vznikají kontaktní místa M&M Reality a i tady budeme společně prodávat nemovitosti.

Jak se vyvíjí vaše developerské plány?

Lidi chtějí bydle moderně! My se jen podřizujeme požadavkům našich klientů. U nás je od revoluce obrovský nedostatek nových bytů. A nebo jsou zbytečně předražené. Ten hlad vidíme už několik let. Loni jsme proto spustili v M&M Development projekt s názvem “Obnova bytového fondu v ČR”. Jeho náplní jsou rekonstrukce bytů, rodinných a nájemních domů, které jsme se za rok a půl naučili dělat v rekordních lhůtách 35 dnů.

Ale to jsou pořád jen rekonstrukce.

Ten nejdůležitější projekt jsem ještě nezmínil. Letos jsme po tříleté přípravě rozjeli “Výstavbu bytového fondu v ČR”. Stavíme rodinné i nájemní domy pomocí patentované technologie, která nám umožňuje dostat se na rozumné ceny navíc v rekordních časech. Začínáme stavět 2 500 nových družstevních bytů a každý rok tento počet zdvojnásobíme. Hlavně na malých městech, kde se ostatní bojí stavět dostupné bydlení. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744