Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stratég Petr Morcinek: M&M Reality za tři roky postaví 15 tisíc družstevních bytů

Stratég Petr Morcinek: M&M Reality za tři roky postaví 15 tisíc družstevních bytů
 

“Zprostředkovat prodej nebo koupi nemovitosti je základ našeho byznysu a byť jej ovládáme díky nejvyspělejším IT technologiím nejlépe na trhu, umí jej vlastně každý makléř. Nejde o zázračnou dovednost. My se odlišujeme od konkurence nejen tím, že jsme se ujali role technologického lídra oboru, ale především neustále rozšířující se nabídkou produktů a služeb,” říká majitel největší a dle ocenění českých zákazníků i nejdůvěryhodnější finančně realitní skupiny u nás. “Už dávno nejsme jen největší realitka,” dodává stratég a vizionář M&M Holdingu Petr Morcinek.

Umíte nemovitost zároveň financovat?

Naše dceřiná společnost M&M Finance vám zajistí nejen hypotéku na váš nový domov, mimochodem loni uspokojila požadavky na hypotéky v hodnotě 14,5 miliardy korun, ale váš domov včetně všech členů rodiny, psa i auta pojistí. A nově také připojí k plynu a elektřině za nejlepších podmínek na trhu.

Museli jste kvůli tomu měnit pobočky? 

Na každé z našich poboček si nyní můžete vyřídit odběr elektřiny a plynu za nejpříznivější ceny na trhu. Naším strategickým partnerem se totiž stala česká jednička E.ON. Tento rok je vůbec u nás rokem uzavírání strategických partnerství s nejlepšími českými společnostmi ve svém oboru. V oblasti pojištění jsme uzavřeli strategické partnerství s Českou pojišťovnou, kde na jejich pobočkách vznikají kontaktní místa M&M Reality a i tady budeme společně prodávat nemovitosti.

Jak se vyvíjí vaše developerské plány?

Lidi chtějí bydle moderně! My se jen podřizujeme požadavkům našich klientů. U nás je od revoluce obrovský nedostatek nových bytů. A nebo jsou zbytečně předražené. Ten hlad vidíme už několik let. Loni jsme proto spustili v M&M Development projekt s názvem “Obnova bytového fondu v ČR”. Jeho náplní jsou rekonstrukce bytů, rodinných a nájemních domů, které jsme se za rok a půl naučili dělat v rekordních lhůtách 35 dnů.

Ale to jsou pořád jen rekonstrukce.

Ten nejdůležitější projekt jsem ještě nezmínil. Letos jsme po tříleté přípravě rozjeli “Výstavbu bytového fondu v ČR”. Stavíme rodinné i nájemní domy pomocí patentované technologie, která nám umožňuje dostat se na rozumné ceny navíc v rekordních časech. Začínáme stavět 2 500 nových družstevních bytů a každý rok tento počet zdvojnásobíme. Hlavně na malých městech, kde se ostatní bojí stavět dostupné bydlení. 

 

Vláda stopla utajovaný program, na kterém závisí životy českých vojáků v Afghánistánu

Ministr vnitra Milan Chovanec loni zastavil utajovaný program přesídlování místních tlumočníků, kteří pomáhají českým vojákům na misi v Afghánistánu. Podle zdrojů serveru INFO.cz toto rozhodnutí způsobilo nedostatek klíčových spolupracovníků české jednotky na neklidném bojišti. Vláda tak ohrozila nejen životy afghánských překladatelů a jejich rodin, ale zřejmě i bezpečnost českých vojáků, kteří se bez tlumočníků obejdou jen stěží. Konec programu podle všeho způsobil incident v pražské nemocnici na Bulovce, po kterém byl syn již přemístěného afghánského spolupracovníka obviněn ze znásilnění.

Čeští vojáci jsou zoufalí, tvrdí zdroje serveru INFO.cz. Nedaří se jim do svých služeb získat afghánské tlumočníky, které jsou pro fungování jednotky nepostradatelní. Ti se k Čechům nehrnou, Praha jim totiž počínaje loňskem odmítá po skončení nebezpečné služby pomoci na cestě do Evropy. Zahraniční armády působící v kulturně cizím prostředí místním spolupracovníkům i jejich rodinám běžně nabízejí přesídlení, a to z velmi dobrých důvodů. Tlumočníci i jejich blízcí jsou logickým cílem radikálů, kteří na jejich hlavy nezřídka vypisují i finanční odměny – jsou si totiž dobře vědomi jejich důležitosti.

Link

Kupříkladu Američané odvážejí lokální tlumočníky po skončení mise prý nejen z Afghánistánu, ale třeba i z Iráku. Autor tohoto textu pobýval v roce 2009 u české jednotky na základně v Lógaru, kde se s místními překladateli setkal. Na jejich výslovné přání je nefotografoval a dříve pořízené snímky z aparátu vymazal. Kvůli jejich utajení. Radikální povstalci z hnutí Tálibán totiž za jejich smrt nabídli slušný obnos.

Na tuto situaci ve své interpelaci ze dne 11. září upozornila poslankyně ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová. Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček na její dotaz ohledně programu pro afghánské spolupracovníky odpověděl 8. října. „V současnosti žádný program pomáhající afghánským tlumočníkům a spolupracovníkům Armády ČR s přesídlením do České republiky neprobíhá,“ konstatuje předseda české sociální demokracie. „Pokud jde o aktivity realizované v nedávné minulosti, ty jsou předmětem utajení ve stupni vyhrazené,“ dodal Jan Hamáček.

5033675:article:true:true:true

Může za konec programu konflikt z pražské Bulovky? 

A proč byl program – v armádách jiných zemí zcela obvyklý – v Česku zastaven? Zdroje oslovené serverem INFO.cz se shodují v tom, že tehdejší sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec tímto způsobem reagoval na kauzu údajného znásilnění v nemocnici na pražské Bulovce. Tam se syn již do Česka přesídleného afghánského tlumočníka dostal do nejasného konfliktu se zdravotní sestrou, která mladíka obvinila ze znásilnění. Soud nakonec rozhodl, že se dvacetiletý Afghánec Sabawoon Davizi trestného činu nedopustil.

Případu se ale chytla média, která v době uprchlické krize zveřejňovala nejen údajné podrobnosti nepotvrzeného útoku, ale i jména přesídlených Afghánců. Detaily utajovaného programu se dostaly na veřejnost a ministerstvo vnitra se tehdy zřejmě z politických důvodů rozhodlo v přesídlování tlumočníků nepokračovat, aby prý nebylo konkurenčními politiky obviněno z podpory migrace.

Čeští vojáci se v Afghánistánu dostávají do střetů s islamistickými povstalci stále častěji. Letos v srpnu zahynuli při sebevražedném útoku tři vojáci, tuto středu bylo na hlídce zraněno pět českých vojáků, jeden z nich těžce. Zvýšená aktivita Tálibánu zřejmě souvisí se snahou získat před možnými mírovými jednáními se Spojenými státy pod kontrolu co nejvíce území.

Link

37232