Z dolu Paskov odejde 800 zaměstnanců, nabídku z jiných šachet přijal jen zlomek | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z dolu Paskov odejde 800 zaměstnanců, nabídku z jiných šachet přijal jen zlomek

Z dolu Paskov odejde 800 zaměstnanců, nabídku z jiných šachet přijal jen zlomek

Z třinácti set zaměstnanců Paskova využily nabídku na přechod do jiných šachet jen dvě stovky pracovníků. Propouštění hledají delší perspektivu než šest let do konce těžby v OKD.

Ze zhruba osmi stovek zaměstnanců OKD, kteří budou muset v dubnu z firmy odejít kvůli ukončení těžby v dole Paskov, jich přes úřad práce získaly novou práci zatím jen tři desítky. Těžba v Paskově skončí na konci března. Na šachtách ve Staříči a Chlebovicích zůstanou tři stovky z celkových třinácti set pracovníků, kteří zajistí útlum dolu. Tři měsíce potrvá režim konzervace, mezitím OKD získá povolení k technické likvidaci.

Pěti stovkám zaměstnanců nabídlo OKD přechod na jiná pracoviště a nabídku okořenilo odměnou až osmdesát tisíc korun. „Do poloviny února ji využily jen dvě stovky pracovníků. Proto jsme připravili druhý motivační program,“ vysvětluje mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Zaměstnanci, kteří přesvědčí kolegy, aby do konce března místo dohody o ukončení pracovního poměru podepsali přechod do jiné části OKD, dostanou odměnu deset tisíc korun.

Pokračovat ve čtení článku na webu E15.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.