Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z dolu Paskov odejde 800 zaměstnanců, nabídku z jiných šachet přijal jen zlomek

Z dolu Paskov odejde 800 zaměstnanců, nabídku z jiných šachet přijal jen zlomek

Z třinácti set zaměstnanců Paskova využily nabídku na přechod do jiných šachet jen dvě stovky pracovníků. Propouštění hledají delší perspektivu než šest let do konce těžby v OKD.

Ze zhruba osmi stovek zaměstnanců OKD, kteří budou muset v dubnu z firmy odejít kvůli ukončení těžby v dole Paskov, jich přes úřad práce získaly novou práci zatím jen tři desítky. Těžba v Paskově skončí na konci března. Na šachtách ve Staříči a Chlebovicích zůstanou tři stovky z celkových třinácti set pracovníků, kteří zajistí útlum dolu. Tři měsíce potrvá režim konzervace, mezitím OKD získá povolení k technické likvidaci.

Pěti stovkám zaměstnanců nabídlo OKD přechod na jiná pracoviště a nabídku okořenilo odměnou až osmdesát tisíc korun. „Do poloviny února ji využily jen dvě stovky pracovníků. Proto jsme připravili druhý motivační program,“ vysvětluje mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Zaměstnanci, kteří přesvědčí kolegy, aby do konce března místo dohody o ukončení pracovního poměru podepsali přechod do jiné části OKD, dostanou odměnu deset tisíc korun.

Pokračovat ve čtení článku na webu E15.