Články odjinud

Zadlužený Zoot má další problém. Nedostane se k milionům na zmrazených účtech

Zadlužený Zoot má další problém. Nedostane se k milionům na zmrazených účtech

Zadlužený e-shop s oblečením Zoot.cz, který v lednu požádal insolvenční soud o ochranu před věřiteli, má další problém. Městský soud v Praze mu kvůli dlužné dani z přidané hodnoty nepovolil uvolnit bankovní účty pro běžný provoz. Rozhodnutí Zootu blokuje více než osm milionů korun, částka přitom může ještě narůstat. Informoval dnes server E15.cz.


Finanční úřad pro Prahu, kterému Zoot daň dluží, se však k požadované částce nedostane. Během moratoria mu totiž firma dlužné peníze nesmí vrátit. 

„Rozhodnutí soudu neuvolnit Zootu blokované peníze na účtech uvádí firmu do složité situace. Bohužel se jedná o jistou formálnost insolvenčního zákona, který je někdy příliš přísný a soudu neposkytuje mnoho prostoru,“ uvádí insolvenční správce Zootu Lukáš Zrůst.
„Jde o to, že zákon blokuje prostředky Zootu na jeho účtech, přičemž ale zároveň podle platného práva není možné dlužné peníze finančnímu úřadu vyplatit. Jsou tedy pouze zmraženy,“ dodává.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud