Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Albertu došly hry, které sliboval za nákupy. Zákazníci zuří, s body se mezitím rozjel obchod na Aukru

Albertu došly hry, které sliboval za nákupy. Zákazníci zuří, s body se mezitím rozjel obchod na Aukru

Získejte za nákupy 25 nálepek a dostanete společenskou hru zdarma, sliboval obchodní řetězec Albert. Akce měla trvat do konce března, obchod ji ale nečekaně ukončil o měsíc dříve. Hry předčasně došly a na sociálních sítích se strhla vlna nespokojených reakcí. Není to poprvé, kdy věrnostní odměny obchodů zmizely předčasně. Zvlášť dárky pro děti mizí rychle. A na internetu mezitím bují „černý trh“ s potřebnými samolepkami.

Kampaň se společenskými hrami Hasbro Albert odstartoval 18. ledna. Zákazníci měli za každých 200 korun nebo nákup vybraných produktů získat samolepku. Po nasbírání 25 nálepek mohli zdarma dostat jednu ze sedmi společenských her. Na výběr byly třeba klasiky jako Monopoly nebo Twister.

Po měsíci řetězec oznámil, že kampaň oproti předpokladům skončí o měsíc dříve, zákazníci budou moci nálepky sbírat jen do 21. února. Na sociálních sítích se okamžitě vzedmula vlna nespokojených reakcí. „Po několikáté kampaň, kde dojde část nebo celé množství slibovaných odměn a pak následují omluvy na facebooku, které jsou člověku opravdu platné... Smutný je, že je to zaměřeno na děti, to jejich zklamání se nedá srovnat s naším,“ rozčiluje se například na profilu Albertu Barbora Chramostová.

Albert se ale brání tím, že zájem byl obrovský a hry docházejí. „Co se týče trvání kampaně, vždy komunikujeme datum předpokládaného skončení s tím, že termín se může změnit v závislosti na zájmu zákazníků. Na základě jeho vývoje a s předstihem vždy zákazníky upozorňujeme na blížící se konec kampaně,“ vysvětluje pro INFO.CZ manažerka komunikace firmy Ahold Barbora Vanko.

Není to ale poprvé, kdy slibované odměny za nákupy došly předčasně. Největší zájem bývá pravidelně o věci pro děti. Táhnou knížky, plyšáci nebo dvd s pohádkami. Problémy s nedostatkem odměn se objevily v minulosti snad ve všech řetězcích. V Lidlu došly nože, v Bille někteří plyšáci, v Albertu pohádkové knížky. A zákazníci pokaždé na sociálních sítích zuří. V případě Lidlu chtěli údajně někteří i podávat trestní oznámení.

Stejně jako v minulosti se i při této kampani objevují obvinění zákazníků, že prodavačky nálepky nevydávají, případně si je nechávají pro sebe a prodávají je na internetu. Na webu Aukro se skutečně objevilo několik nabídek karet vyplněných potřebnými samolepkami. Kdo je nabízí, není možné dohledat. Prodejce ale inzeruje jejich vyzvednutí u pražského obchodního centra Chodov. V nabídce prodávajícího jsou pak i dětské knížky a dvd z minulých kampaní Albertu. „Při vydávání bodů za nákupy v obchodech Albert dbáme na dodržování transparentně nastavených a veřejně komunikovaných pravidel věrnostních kampaní. Kolegy pracující na pokladnách proškolujeme,“ hájí zaměstnance Vanko.

Na Aukru někdo nálepky z Alberta přeprodáváNa Aukru někdo nálepky z Alberta přeprodáváautor: Aukro.cz

Hru získávají zákazníci za 25 věrnostních nálepek, což může být ekvivalentem nákupu za 5 tisíc korun. A mnozí neskrývají zklamání, že cestovní verze her už nestihnou získat, protože právě kvůli nim prý v Albertu nakupovali. „Chybí nám 15 bodů a jak váš obchod nemáme rádi a nechodíme tam, tak jsme kvůli hrám začali, no tak zase skončíme, toto je fakt rána pod pás, to se nedělá, to je hnus,“ vylívá si zlost na facebookovém profilu Pája Hejná.

Cílem věrnostních akcí je bezesporu nalákat zákazníky a zvýšit prodeje díky rodičům, kteří podlehnou prosbám svých dětí, na které dětské odměny cílí. Zisk her byl podmíněný útratou několika tisíc korun, plná verze hry Monopoly se přitom dá na internetu pořídit už od 500 korun. Populární Twister zájemci seženou už asi za dvě stovky.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744