Alza nadzvedla zákazníky ze židlí. Posunula výdej předobjednaných iPhonů X a telefon nyní prodává dráž | info.cz

Články odjinud

Alza nadzvedla zákazníky ze židlí. Posunula výdej předobjednaných iPhonů X a telefon nyní prodává dráž

Kdyby mohli zákazníci lynčovat reklamní maskoty, tak by mimozemšťan společnosti Alza neměl moc nadějné vyhlídky na přežití. Lidé, kteří si dnes měli u firmy vyzvednout svůj předobjednaný telefon iPhone X, byli totiž podle svých slov z ničeho nic odsunuti stranou. Místo nich Alza dala náhle při distribuci přelomového přístroje s nakousnutým jablíčkem přednost zákazníkům, kteří jsou ochotni přispět 15 tisíc korun navíc na charitativní účely. 

Alza dlouho očekávaný přístroj iPhone X nabídla v pátek v takzvané holandské aukci. To znamená, že dneškem počínaje nabízí dvě stovky přístrojů, které má skladem, za běžnou prodejní cenu plus příspěvek na charitu ve výši 15 tisíc korun. Kdo si tedy chtěl telefon odnést již v pátek, musel za jednu z jeho nejvyšších konfigurací zaplatit bez mála 50 tisíc korun. Každý další den pak firma cenu příspěvku na charitu snižuje o tři tisíce, až do vyčerpání zásob.

Jenže byť jde výtěžek na dobrou věc, ne každému se takovýto postup líbí a nejvíce naštvaní jsou zákazníci, kteří měli přístroj dlouhodobě předobjednaný.

„To si vážně necháte předobjednat telefony s dostupností 3. listopadu, a pak ty předobjednávky přesunete na 1.12. a začnete ty telefony z předobjednávek prodávat za 50 tisíc s příspěvkem na charitu?“ píše diskuzním fóru společnosti jeden ze zákazníků. „Utratil jsem u vás statisíce, ale už si nekoupím ani toner,“ dodává.

Ve svém rozhořčení rozhodně není sám. Nespokojených komentářů je totiž v diskusi pod přístrojem většina, naopak těch pozitivních aby člověk pohledal. „Ať si Alza charitu dělá, to je v pořádku, ale ne s alokací produktů jejich zákazníků, kteří si to notabene dopředu zaplatili,“ kroutí hlavou další zákazník, který se těšil na to, že bude jedním z prvních vlastníků prémiového telefonu v České republice.

Sama společnost, která dala nadšencům možnost přednostně zakoupit iPhone X v charitativní holandské aukci, vinu z obcházení objednávkového systému rozhodně odmítá. „O tom, že jsme zcela ignorovali předobjednávkový systém, nemůže být ani řeč,“ tvrdí pro INFO.CZ projektový manažer Alza.cz Jaroslav Kotápiš. „Přibližně 94 % zákazníků, kteří si zboží v charitativní aukci vyzvedli, měli i předobjednávku,“ dodává manažer. 

Alza tvrdí, že omezený počet iPhonů X, které má na skladě, chce přednostně dodat těm zákazníkům, kteří jsou ochotni současně přispět na pomoc potřebným. „O zboží v aukci je větší zájem, než jsme čekali - celkem bylo objednáno přes sto kusů a například iPhone X 256GB vesmírně šedý je vyprodán,“ doplnil Kotápiš pro ČTK. Celkem už tuzemští obchodníci prodali stovky nových iPhonů X, který šel právě dnes do prodeje.

Telefon iPhone X je celoskleněnou a především bezrámečkovou vlajkovou lodí Applu. Přístroj nabízí rozlišení 2436 x 1125 bodů a 5,8palcový OLED displej s vysokým kontrastem a mimořádně věrným podáním barev. Uvnitř je nový procesor A11 bionic a mobil disponuje rovněž 12MPx dvojitým fotoaparátem s optickou stabilizací pro obě čočky. Jednou z nejvýraznějších novinek iPhonu X je však technologie Face ID, která slouží k odemykání přístroje namísto dosavadního odemčení rukou. Jedná se o pokročilý skener obličeje, který si uživatele ofotí pomocí infračervených bodů a výsledek porovná s uloženou podobiznou majitele telefonu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud