Babiš půjde za Zemanem na Hrad. Řekne, jak jdou jednání o nové vládě | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš půjde za Zemanem na Hrad. Řekne, jak jdou jednání o nové vládě

Babiš půjde za Zemanem na Hrad. Řekne, jak jdou jednání o nové vládě

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) seznámí dnes odpoledne prezidenta Miloše Zemana se stavem vyjednávání s ČSSD o nové vládě. V pondělí se Babiš dohodl s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem na návrhu znění koaliční smlouvy. Zbývá ještě dokončit programové prohlášení možného menšinového kabinetu, který by měla tolerovat KSČM.

Hamáček po schůzce s Babišem uvedl, že text koaliční dohody je podle něho pro sociální demokracii akceptovatelný. Řeší podle něho všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD ve smlouvě chtěla mít. Babiš uvedl, že bylo dojednáno vše, co bylo potřeba.

V pátek se sejde nad dohodnutými dokumenty poslanecký klub ANO a předsednictvo ČSSD, které by mohlo vypsat vnitrostranické referendum. V něm členové strany rozhodnou, zda sociální demokracie do koalice s ANO vstoupí, nebo ne. V sobotu zasedne širší vedení KSČM.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.