Babišova kandidátka Malá jednala se Zemanem: Odborná diskuze, mé vzdělání jsme neřešili, říká | info.cz

Články odjinud

Babišova kandidátka Malá jednala se Zemanem: Odborná diskuze, mé vzdělání jsme neřešili, říká

Poslankyně hnutí ANO Taťána Malá jednala na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Po zhruba hodinové schůzce uvedla, že se jednalo o odbornou debatu, a za priority zmínila zrychlení vymahatelnosti práva nebo zkrácení soudního řízení a s tím spojené personální posílení soudů. Řeč přišla i na insolvenční zákon. „Nenarazili jsme na téma, ve kterém bychom měli z hlediska mého názoru a pohledu odbornosti rozdílný názor,“ řekla Malá. Kontroverze, které jí kritici připomínají, dle jejích slov nebyly tématem.

Malá uvedla, že s prezidentem neřešili podnikání jejího manžela, kvůli kterému čelí podezření na střet zájmů, ani její vzdělání na bratislavské Panevropské vysoké škole. Odmítla také další debatu o svém kontroverzním výroku ohledně možnosti zastavení či odsunutí stíhání Andreje Babiše, který zazněl v lednovém rozhovoru pro INFO.CZ.

„Vyjádření jsem podala v určité situaci, kdy probíhalo jednání mandátového a imunitního výboru. Ten můj výrok měl otevřít diskuzi na téma imunity. (...) Místo toho jsem dostala nálepku ochránkyně a obhájkyně Andreje Babiše,“ uvedla s tím, že dál se o věci už nechce bavit.

Odpověď Taťány Malé ohledně Babiše a kauzy Čapí hnízdoOdpověď Taťány Malé ohledně Babiše a kauzy Čapí hnízdoautor: lednový rozhovor pro INFO.CZ

Babiš o Malé minulý týden řekl, že je pracovitá a chce se učit a nebude vystupovat způsobem, že všechno umí a všechno zná. doporučil jí, aby spíše naslouchala a moc nekomentovala. Výhrady, které na jeho kandidátku míří, premiér označil za kampaň.

Po Malé přijme Zeman prezidentku Svazu obchodu a cestovního ruchu Martu Novákovou, která by se měla za hnutí ANO stát ministryní průmyslu a obchodu. Následovat budou kandidáti ČSSD na ministra práce a sociálních věcí a na ministra kultury Petr Krčál a Antonín Staněk.

Malá převezme úřad po Robetu Pelikánovi (ANO), který z vysoké politiky odchází. Nováková nastoupí po Tomáši Hünerovi. Krčál a Staněk nahradí další dva ministry jednobarevné vlády ANO v demisi, Jaroslavu Němcovou a Ilju Šmída.

Zeman by mohl novou vládu jmenovat ve středu ráno. Komunisté budou rozhodovat o její toleranci ve Sněmovně teprve v sobotu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud