Články odjinud

Babišův muž a člen představenstva ČEPS si po nástupu opravuje kancelář. Rekonstrukce šplhá ke třem milionům

Babišův muž a člen představenstva ČEPS si po nástupu opravuje kancelář. Rekonstrukce šplhá ke třem milionům

Člen představenstva provozovatele tuzemské přenosové soustavy ČEPS a jeden z „Babišových můžu“ Jakub Skavroň si po usednutí do nového křesla vyžádal rekonstrukci ředitelské kanceláře. Firma za ni zaplatí několik milionů korun, upozornil server Neovlivní.cz.

Poté, co letos v lednu bývalý ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) odvolal z představenstva ČEPS Vítězslava Kulicha, usedl místo něho v červnu Jakub Skavroň a téměř hned si vyžádal rekonstrukci kanceláře. 

Investice do rekonstrukce ředitelské kanceláře má být jedním z jeho prvních počinů. Podle interních dokumentů, na něž se server odvolává, byla cena rekonstrukce předběžně vyčíslena na tři milióny korun. Následně mělo kvůli dalším požadavkům dojít k jejímu navýšení až na pět miliónů. Skavroň rekonstrukci nepopřel, ale tvrdí, že její cena zatím nebyla stanovena a že se nejedná o jeho iniciativu.

Skavroň patří mezi blízké lidi Andreje Babiše. Podle dřívějších informací měl radit Babišovi při prodeji elektrárny ČEZ v Počeradech do rukou miliardáře Pavla Tykače. ČEZ nakonec po Babišově tlaku transakci neuskutečnil. O silném postavení Skavroně svědčí mimo jiné i to, že se loni stal členem dozorčí rady České exportní banky

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu stát.

 

Články odjinud