Babišův muž a člen představenstva ČEPS si po nástupu opravuje kancelář. Rekonstrukce šplhá ke třem milionům | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišův muž a člen představenstva ČEPS si po nástupu opravuje kancelář. Rekonstrukce šplhá ke třem milionům

Babišův muž a člen představenstva ČEPS si po nástupu opravuje kancelář. Rekonstrukce šplhá ke třem milionům

Člen představenstva provozovatele tuzemské přenosové soustavy ČEPS a jeden z „Babišových můžu“ Jakub Skavroň si po usednutí do nového křesla vyžádal rekonstrukci ředitelské kanceláře. Firma za ni zaplatí několik milionů korun, upozornil server Neovlivní.cz.

Poté, co letos v lednu bývalý ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) odvolal z představenstva ČEPS Vítězslava Kulicha, usedl místo něho v červnu Jakub Skavroň a téměř hned si vyžádal rekonstrukci kanceláře. 

Investice do rekonstrukce ředitelské kanceláře má být jedním z jeho prvních počinů. Podle interních dokumentů, na něž se server odvolává, byla cena rekonstrukce předběžně vyčíslena na tři milióny korun. Následně mělo kvůli dalším požadavkům dojít k jejímu navýšení až na pět miliónů. Skavroň rekonstrukci nepopřel, ale tvrdí, že její cena zatím nebyla stanovena a že se nejedná o jeho iniciativu.

Skavroň patří mezi blízké lidi Andreje Babiše. Podle dřívějších informací měl radit Babišovi při prodeji elektrárny ČEZ v Počeradech do rukou miliardáře Pavla Tykače. ČEZ nakonec po Babišově tlaku transakci neuskutečnil. O silném postavení Skavroně svědčí mimo jiné i to, že se loni stal členem dozorčí rady České exportní banky

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu stát.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.