Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Barman hosta upozornil na zákaz kouření. Ten ho brutálně napadl a vyhrožoval mu smrtí

Barman hosta upozornil na zákaz kouření. Ten ho brutálně napadl a vyhrožoval mu smrtí

S pohmožděnou krční páteří, uraženým zubem a zhmožděným ramenem a rukou skončil barman (26) ACW Saloonu v Plzni. Zbil ho zákazník poté, co po něm barman vyžadoval, aby dodržoval zákaz kouření uvnitř lokálu. Agresora teď hledají policisté.

 

Incident se odehrál v Saloonu při pátečním koncertu. Krátce před půlnocí přišel na bar muž, dal si pivo a po chvíli si zapálil cigaretu. Servírka ho upozornila, že se to nesmí. Na žádosti, aby cigaretu típnul, host ale nereagoval.

Barman mu tedy žádost zopakoval a pak se mu pokusil cigaretu vzít a uhasit. „To se mi ale nepovedlo, chvíli jsme diskutovali a host odešel dokouřit ven. Považoval jsem to za uzavřené. Občas se stane, že hosté omylem vytáhnou cigarety, ale většinou si to hned uvědomí, kdyžtak je upozorníme, omluví se a zapálit si jdou ven,“ popsal napadený barman.

Jenže to nebyl případ pátečního hosta. Do lokálu se po chvíli vrátil a začal barmanovi, který si jej dovolil napomenout, vyhrožovat. „Sprostě mě urážel, říkal, že mě zabije. Zavolal jsem kolegovi, že mám na baru problém. Hovor jsem si vzal ven, abych lépe slyšel,“ řekl barman.

Když se vracel zpět, stalo se to, co vůbec nečekal. „Ten host mě napadl, mlátil mě pěstmi do hlavy a do krku. Vůbec jsem to nečekal, srazil mě k zemi a moc si toho nepamatuji,“ popsal barman. Naštěstí pohotově zasáhla kuchařka. „Viděla jsem, jak kolegu bije pěstmi do hlavy, tak jsem útočníka zezadu stáhla k zemi. Chtěl se prát, ale to už naštěstí přiběhli další lidé, pomohli mi a toho muže jsme z hospody vyhodili,“ popsala mladá kuchařka.

Čtěte pokračování článku zde.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744