Češi udávají kuřáky v hospodách a volají na ně policii. Přibývá i rušení nočního klidu | info.cz

Články odjinud

Češi udávají kuřáky v hospodách a volají na ně policii. Přibývá i rušení nočního klidu

Česko má za sebou první dvě noci od chvíle, kdy zákonem zakázalo kouření v hospodách, a pražští strážníci už zaznamenali zhruba dvojnásobný počet oznámení rušení nočního klidu. Lidé je volali i kvůli „rušivému“ zápachu cigaretového kouře. Speciální akci na kontrolu dodržování zákona městská policie v metropoli nedělala a nechystá se k ní, vše řeší v rámci běžných hlídek. Praha taky udělala kampaň upozorňující na zákaz a rozdávala v ulicích kapesní popelníky.

„Pár minut po půlnoci (31. května), kdy začal být nový protikuřácký zákon účinný, jsme okamžitě zaznamenali několik oznámení na linku tísňového volání 156 s tím, že se v hospodách nachází kuřáci. Všechna oznámení strážníci prověřili, některá byla negativní, ostatní případy vyřešili domluvou," uvedla Seifertová.

V noci ze středy na čtvrtek zaznamenali strážníci až dvojnásobný počet volání. „Obvyklý počet oznámení, týkajících se rušení nočního klidu, bývá kolem 25 až 30. Dnes jich městská policie zaznamenala 63, ale s tím, že všechna rozhodně nelze spojit s novým protikuřáckým zákonem. Vzhledem k tomu, že byla teplá noc, vycházeli před restaurace a bary i nekuřáci," uvedla mluvčí.

Lidé si ale podle mluvčí stěžovali i na zápach kouře, který jim jde z ulic do bytů. „Žádná oznámení z hospod ohledně kuřáků jsme ale nezaznamenali," uvedla Seifertová.

Od středy 31. května 2017 platí absolutní zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin a dalších veřejných prostorách. Protikuřácký zákon ale upravuje například i předpisy pro prodej alkoholu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud