Česko sužuje tropické počasí. Horkem vyboulené koleje přerušily provoz hned několik linek tramvají | info.cz

Články odjinud

Česko sužuje tropické počasí. Horkem vyboulené koleje přerušily provoz hned několik linek tramvají

Koleje vyboulené horkem dnes přerušily provoz tramvají v Praze 8. Místo tramvajových linek číslo 3, 10 a 24 tak musely v úseku mezi zastávkami Ke Stírce a Palmovka vyjet autobusy. V tomto úseku byla doprava přerušena ze stejného důvodu již zhruba před týdnem. Dopravní podnik hlavního města Prahy chystá opravy tratě, které by podobným problémům měly zabránit, sdělila ČTK mluvčí podniku Aneta Řehková.

Problémy se stejně jako v pondělí 12. června dnes objevily v Zenklově ulici. Koleje se působením vysokých teplot, nebo kvůli rychlému nárůstu teploty vzduly nahoru. Tramvajové linky proto byly krátce před 15:00 odkloněny přes Trojskou a Libeňský most. V dotčeném úseku Kobylisy - Ke Stírce - Bulovka - Palmovka byla nasazena náhradní autobusová linka X10. Tramvajová doprava bude omezena zhruba do 17:00.

„Kolejnice jsou uchycené do panelů pryžovými profily, jejichž úkolem je mimo jiné zabránit podélnému pohybu kolejnic při změnách teplot. Tuto schopnost pryže v Zenklově už nemají a prorezlé žlaby panelů už neumožňují dát tam pryže nové. Kolejnice v důsledku toho takzvaně vybočila, tedy vyboulila se směrem nahoru," oznámila mluvčí dopravního podniku.

Horko poničilo koleje v Zenklově ulici již loni a podle podniku se problémy mohou opakovat. Podnik proto plánuje úsek Elsnicovo náměstí - Bulovka opravit. Práce mají začít v lednu příštího roku spolu s opravami vodovodu, kanalizace, vozovky a chodníků. V navazujících úsecích Bulovka – Ke Stírce a Palmovka – Elsnicovo náměstí již byly opravy provedeny v letech 2011 a 2012.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud