Další ministr čelí obvinění z opisování. V Krčálově bakalářce se shodují celé strany s jinou prací | info.cz

Články odjinud

Další ministr čelí obvinění z opisování. V Krčálově bakalářce se shodují celé strany s jinou prací

Po bývalé ministryni spravedlnosti Taťáně Malé (ANO) má problém se shodnými stranami ve své závěrečné práci i další ministr druhé Babišovy vlády. Jak informoval zpravodajský server Seznam Zprávy, až 25 stran v bakalářské práci ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála se shoduje s jinou prací. Ministr serveru řekl, že shody si neumí vysvětlit a že na své práci pracoval poctivě.

„Neumím si to vysvětlit,“ reagoval ministr sociálních demokratů pro Seznam Zprávy. „Měl jsem přísného vedoucího a ten mě za můj přístup pochválil. Věřím jeho posudku,“ dodal ministr, který se tak bezděky hájil v podobném stylu jako exministryně spravedlnosti Malá.

Jak Seznam Zprávy zjistily, v Krčálově bakalářské práci z roku 2006 je asi 25 stran textu, který vzniknul přibližně o rok dříve. Napsala jej ve své závěrečné práci studentka Marie Doležalová, která stejně jako Krčál navštěvovala Univerzitu Tomáše Bati. Další neocitované pasáže Krčálovy práce pak pocházejí z odborných knih, přičemž chybí jejich patřičné ozdrojování a ministr tak i tento text vydával za své myšlenky.

Neocitovaná inspirace se u ministrovy bakalářské práce netýká jen samotného textu, ale například i některých diagramů či obsahu.

Problém s opsanou závěrečnou prací přitom nedávno vedl k rezignaci ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Ta podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové v práci Mikroklimatické podmínky v chovu králíků z roku 2005 prokazatelně opsala 11 stran z textu studentky Zity Pavlišové. Podle univerzity by její práce nyní neprošla antiplagiátorským systémem.

Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům řekl, že zatím neplánuje navrhnout Krčálovo odvolání. „Já jsem zvědav na reakci médií hlavně, jestli to proběhne stejně jako u paní Malé,“ dodal Babiš.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud