EXKLUZIVNĚ: Delegaci ANO v Evropském parlamentu převezme po Teličkovi Charanzová | info.cz

Články odjinud

EXKLUZIVNĚ: Delegaci ANO v Evropském parlamentu převezme po Teličkovi Charanzová

Delegace europoslanců zvolených za hnutí ANO ve frakci ALDE má nového šéfa, po Pavlu Teličkovi se jím podle informací redakce INFO.CZ stane Dita Charanzová. Pavel Telička se s hnutím ANO rozešel v polovině října poté, co to oznámil jeho lídr Andrej Babiš. Důvodem byly přetrvávající spory obou politiků především ohledně zahraniční a evropské politiky.

Lídrem delegace poslanců, kteří byli v roce 2014 zvolení do Evropského parlamentu na kandidátce hnutí ANO, v rámci politické frakce ALDE (Aliance liberálů a demokratů pro Evropu) se stala Dita Charanzová. Redakci INFO.CZ to potvrdila sama europoslankyně.

Funkci šéfa delegace přebírá po Pavlu Teličkovi, který se s hnutím po vleklých sporech s Andrejem Babišem rozešel před dvěma týdny. Důvodem byly neshody kvůli zahraničí a evropské politice.

„Myslím, že už po třech letech práce v Evropském parlamentu je za námi vidět velký kus práce, věřím, že ve stejném tempu budeme pokračovat i nadále, byť v omezeném počtu. Do Parlamentu jsme byli zvoleni s jasným programem a budeme se jej i nadále držet,“ uvedla v prohlášení Charanzová.

Dita Charanzová kandidovala do Evropského parlamentu jako nestraník na 3. místě kandidátky hnutí ANO 2011. Zvolena byla s počtem 8 356 preferenčních hlasů (tzn. 3,41 %). Jako europoslankyně je místopředsedkyní Výboru pro vnitřní trh a náhradníkem ve Výboru pro mezinárodní obchod. V březnu 2016 získala jako první Češka Cenu Evropského parlamentu za mimořádný přínos v rozvoji mezinárodních vztahů EU, bruselský server Politico ji zařadil mezi 41 nejvlivnějších poslanců Evropského parlamentu.

Dalšími členy delegace je europoslankyně Martina Dlabajová a europoslanec Petr Ježek.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud