Exkluzivně: INFO.CZ zveřejnilo audit Babišových firem, který vypracovala Evropská komise | info.cz

Články odjinud

Exkluzivně: INFO.CZ zveřejnilo audit Babišových firem, který vypracovala Evropská komise

INFO.CZ se podařilo získat tajný audit, který vypracovala Evropská komise ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Redakce text zatím analyzuje, v rámci transparentnosti se jej však rozhodla celý zveřejnit. Naleznete ho v galerii u článku. 

Hospodářské noviny už dnes jako první informovaly, že Evropská komise dospěla k předběžnému rozhodnutí, že Babišovy firmy budou muset vrátit dotace, které získaly od února 2017. Babiš ovšem takový výklad ostře odmítá, tvrdí, že to není pravda a že je tvrzeními tuzemských médií „šokovaný“. „Toto je pouze předběžný návrh, který bude důkladně analyzován,“ píše premiér ve své reakci. Sám ho prý nečetl a čeká na český překlad, který může být až za měsíc.

Babiš předpokládá, že se minimálně ministerstvo financí pod vedením Aleny Schillerové z hnutí ANO, které je jedním z adresátů dopisu, k tvrzením Bruselu následně vyjádří a zareaguje. „Teprve pak nám zašle finální zprávu i Evropská komise. Její stanovisko zásadně odmítám a budu bojovat za jeho změnu na základě dalších informací od národních orgánů. Žádné dotace rozhodně nebude muset Česká republika vracet. Není k tomu důvod, protože neporušuji ani české, ani evropské právní předpisy týkající se střetu zájmů,“ tvrdí dále Babiš.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud