Exmoderátor a Babišův poslanec Juchelka si našel téma. Chce, aby se rodičovské dovolené neříkalo dovolená | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exmoderátor a Babišův poslanec Juchelka si našel téma. Chce, aby se rodičovské dovolené neříkalo dovolená

Exmoderátor a Babišův poslanec Juchelka si našel téma. Chce, aby se rodičovské dovolené neříkalo dovolená

Ve sněmovně rozhodně nepatří k těm, kteří by se vyžívali před kamerami, a mluvit jste ho nejspíš ještě neslyšeli. Teď na sebe ale poslanec hnutí ANO a bývalý televizní moderátor Aleš Juchelka pozornost upoutal. Našel si téma, za které hodlá na půdě dolní parlamentní komory bojovat. Novelou chce dosáhnout toho, aby se mateřské a rodičovské dovolené neříkalo dovolená, když to žádný odpočinek není. Má podporu desítek poslanců, informují Blesk Zprávy.

Kdo někdy zažil, jak to vypadá na mateřské či rodičovské dovolené, dá patrně za pravdu - o dovolenou tak, jak ji známe právě z doby letních radovánek a odpočinku od práce, skutečně nejde. Naopak. Péče o děti je přitom zásadní záležitost pro budoucí pokolení i vývoj Česka.

A právě na to se zaměřil někdejší televizní moderátor, dnes poslanec za ANO Aleš Juchelka. Navrhuje změnu názvů na „mateřská péče“ a „rodičovská péče“.

Sám Juchelka je otcem dvou dětí, třetí - vážně nemocný syn Oliver - mu bohužel loni zemřel. Bylo mu 10 let a trpěl Sanfilippovým syndromem, genetickou vadou metabolismu. Rodičovské zkušenosti chce však nyní Juchelka přetavit ve změnu, jejíž návrh míří na úterní jednání vlády. Uspěje?

„Ony jdou vlastně na vládu dvě změny. Ta první je opravdu to, že se má dovolená přejmenovat na péči a je to symbolická záležitost. A to z toho důvodu, že se opravdu nedomnívám, že péče o děti je nějaký čas strávený mezi prací a prací, což je normálně dovolená, aby si člověk odpočinul a načerpal nové síly. Ale je to opravdu péče o naše budoucí generace,“ vysvětlil Blesk Zprávám poslanec Juchelka, někdejší moderátor na ČT, kde uváděl mj. s Richardem Krajčem hudební pořad Medúza.

Co dalšího chce Juchelka změnit?

Pokračování článku a videa na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.