Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Falešní sobi, kabelka místo kapra: Tohle je 5 nejlepších vánočních reklam všech dob. Jakou máte nejraději?

Falešní sobi, kabelka místo kapra: Tohle je 5 nejlepších vánočních reklam všech dob. Jakou máte nejraději?

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Ano, vánoční svátky se blíží a s nimi přicházejí i vánoční reklamy. Připomeňte si s námi ty nejoblíbenější, které české televize v minulosti vysílaly. A nejen v minulosti, například reklama na Kofolu se uchytila natolik, že se před Vánocemi vysílá dodnes. A jaká je ta vaše nejoblíbenější?

Spousta lidí televizním reklamám zrovna neholduje, a tak je mezi pořady raději přepíná. To ovšem neplatí v době Vánoc, kdy se to v televizi hemží kouzelnými vánočními spoty. Některé jsou povedené méně, některé více a některé člověka zkrátka chytí za srdce. A pak jsou reklamy, na které se rozhodně nezapomíná. Pojďte si je s námi připomenout!

1. Kofola – zlaté prasátko

Málokterá reklama se v Česku zapsala do historie tak, jako právě vánoční reklama na Kofolu z roku 2004. „Jestli vydržíš až do večera nepapat, tak uvidíš zlatý prasátko,“ říká tatínek dceři, když jdou řezat do lesa stromeček. „Tati a bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?“ ptá se holčička. „Musíš vydržet a budou i zuby.“ „Nene, já nemusím, já už ho vidím.“ Poslední věta je dnes už legendární a reklama se stala natolik oblíbenou, že je vysílána v českých televizích dodnes.

2. Coca-Cola – vánoční kamion

„Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca-colu si vychutnej…“ To jsou slova ke známé melodii, která se vánočním spotem prolíná. Vánočních spotů s kamionem Coca-Cola vzniklo hned několik, my jsme vybrali ten z roku 2003, který je asi tím nejznámějším.

3. Vodafone – Petr Čtvrtníček a čivavy

„Ano, mohli jsme pro vás natočit normální vánoční reklamu, a krásnou. Umělý sníh, falešní sobi a potom nějaká ta vábnička pro nové zákazníky. Jenomže my jsme řekli NE.“ Tak zní slova Petra Čtvrtníčka ve vánoční kampani z roku 2006, která se vyhradila vůči laciným vánočním kýčům, vsadila na jednoduchost a upřímnost, což se vyplatilo. Z vánočních spotů se staly virály, které si diváci zamilovali. O úspěch se zaručeně postaral Petr Čtvrtníček, ale i čivavy, jež ve spotech hrály.

4. T-Mobile – Chuck Norris a kapr

T-Mobile si pro svou vánoční kampaň v roce 2010 vybral opravdu velkou hvězdu, a to Chucka Norrise. Ve spotu na satelitní televizi má Chuck Norris zabít kapra úderem karate. Místo toho se ale složí v mdlobách na zem. „Jojo, v televizi umí bejt vostrej každej,“ komentuje posměšně situaci jeden ze členů rodiny.

5. Oskar – kapr

A je tu další vánoční spot s kaprem, tentokrát se týká vánoční nabídky telefonů od Oskara za nejlepší cenu na trhu. Herci v reklamě si vystačili i beze slov – jejich jednání však diváky nesmírně pobavilo. Muž, který stařence zabíjí u pultu kapra, nedokáže odtrhnout oči od reklamy na Nokii od Oscara, a tak místo kapra stařence nakonec vykuchá kabelku.

Jak je vidět, vánoční reklamy dříve sázely hlavně na humor, a vyplatilo se. Připomínáme si je díky tomu dodnes. A jaká je vaše nejoblíbenější vánoční reklama? 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744