Home Credit vypověděl smlouvu s UK. Nechce být součástí „iracionální debaty“ | info.cz

Články odjinud

Home Credit vypověděl smlouvu s UK. Nechce být součástí „iracionální debaty“

Společnost Home Credit dnes vypověděla smlouvu o partnerství s Univerzitou Karlovou. Firma nechce být součástí „iracionální debaty“, která poškozuje obě strany, jak oznámil mluvčí společnosti Milan Tománek.

Smlouva, která ze společnosti dělala „hlavního partnera“ univerzity se v uplynulých dnech stala terčem kritiky. Odpůrci vedení univerzity vyčítali, že spojením svého jména se společností poskytující nebankovní půjčky ztrácí dobrou pověst, a upozorňovali, že pasáž smlouvy, kde se obě strany zavazují, že nebudou svými aktivitami poškozovat jméno toho druhého, může v praxi znamenat pokus o umlčení sinologů z projektu Sinopsis. Ten je spojený s Filozofickou fakultou UK a je silně kritický ke komunistické Číně, která je zároveň důležitým trhem Home Creditu.

Společnost měla na základě smlouvy poskytnout univerzitě necelé dva miliony v průběhu příštích tří let, jak vyplývá ze systému partnerství UK.

„Nechceme být nadále vtahováni do iracionálních debat o smyslu naší spolupráce, které oba subjekty poškozují ještě před tím, než spolupráce byla vůbec zahájena. Přejeme UK vše dobré,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí Home Creditu.

Rektor univerzity Tomáš Zima smlouvu hájil jako standardní a odmítal výzvy k jejímu vypovězení nebo vlastní rezignaci.

 
 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud