INFOGRAFIKA DNE: Před 66 lety popravili Rudolfa Slánského. Jeho popel zmizel neznámo kde | info.cz

Články odjinud

INFOGRAFIKA DNE: Před 66 lety popravili Rudolfa Slánského. Jeho popel zmizel neznámo kde

INFOGRAFIKA DNE: Před 66 lety popravili Rudolfa Slánského. Jeho popel zmizel neznámo kde
 

Od soudu s Rudolfem Slánským uplynulo již 66 let. Tehdejší generální tajemník ÚV KSČ byl v rámci vnitrostranických čistek společně s dalšími 13 komunisty odsouzen ve vykonstruovaném procesu kvůli údajné špionáži a spiknutí. Soud tehdy udělil 11 rozsudků trestu smrti. Odsouzené popravili 3. prosince 1952 v Pankrácké věznici a jejich popel pak rozptýlili neznámo kde za Prahou. Letos v březnu objevili historici ve zkrachovalé továrně v Panenských Břežanech dávno zmizelé video a audio nahrávky ze soudního procesu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud