Články odjinud

Jsme strašně rezignovaní. Skvělé priority neumíme prodat, říká Konečná před střetem se stalinisty

Jsme strašně rezignovaní. Skvělé priority neumíme prodat, říká Konečná před střetem se stalinisty

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná je před sjezdem KSČM jedním z těch, o kom se diskutuje jako o možném budoucím lídrovi partaje. Jakou má mezi straníky podporu, zjistí už v sobotu, kdy poměří síly třeba s Josefem Skálou, který platí za zastánce radikální linie, mnohdy označované jako stalinistické. Konečná chce jako zástupkyně mladší generace se zkušeností z Bruselu naopak rozhýbat těžkopádné stranické struktury a dát KSČM modernější tvář. „K řadě témat se jako komunisté nejsme schopni dnes postavit. Vidím, že by se KSČM mohla rozkročit daleko dál,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ. Proč komunisté neumí s Facebookem? Jak hodnotí jednání o vládě? A proč považuje za důležité mít slovo na unijní půdě?

Vaši dva hlavní soupeři v boji o post předsedy strany jsou Vojtěch Filip a Josef Skála, tedy muži, kteří jsou o generaci starší než vy. Vnímáte se jako kandidátka nové generace?

Já jsem ve své podstatě člověk, který je vůči sobě velmi náročný, takže bych o sobě nikdy neřekla, že jsem představitelka. Z druhé strany i tématy, kterými se zabývám, jako daňové ráje, obchodní smlouvy TTIP a další, bych se zařadila k modernímu pojetí levice 21. století, jak ho vnímáme v evropských státech.

Myslím, že jsme trochu rezignovali na to, abychom některá témata otevírali, například i nepodmíněný základní příjem, a že jsme se uzavřeli do programu, který všichni známe, ale dále ho nerozvíjíme. Já jsem člověk, který chce v České republice třeba dalších čtyřicet let žít a říká si, co bude za deset let. K řadě témat se jako komunisté nejsme schopni dnes postavit. Vnímám se tedy jako člověk, který respektuje historii, má úctu k tomu, co doteď KSČM za 25 let udělala, ale vidí, že by se mohla rozkročit daleko dál. Vnímám se jako zástupkyně generace, která bude mnohem více založena na konsensu a dialogu.

Máte pocit, že nyní je přesně ten čas, kdy je nutné udělat ve vedení KSČM změny?

Už několikrát jsem byla vybízena k tomu ujmout se vedoucích funkcí. Vždy jsem ale tvrdila, že je ještě čas. Myslím, že nyní jsme v momentu, že pokud si budeme ještě chvíli říkat, že zbývá čas, tak pak už bude pozdě. Hlavně mě už také začalo mrzet, že některé věci neumíme dostatečně otvírat, že neumíme pracovat se sociálními sítěmi a udělat moderní marketing tak, jak to umí třeba tady moji kolegové ve frakci (KSČM je v Evropském parlamentu členem politické skupiny Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice GUE/NGL; pozn. redakce). Ty lidi máme, ale nedáváme jim příležitost.

Věříte si, že máte ve volbě šanci uspět?

Nejsem asi správný technolog moci. Snažím se vést férovou kampaň. Vážím si toho, co udělali oba dva moji relevantní protikandidáti (Vojtěch Filip a Josef Skála – pozn. redakce). Vojtěch Filip vytáhl stranu tam, kde je. Byť můžeme říct, že prohrál několikery volby jako předseda ÚV KSČM. Za prohrané volby si ale svým způsobem můžeme my všichni.

Já nepočítám delegáty, neobvolávám je. Nabídla jsem svoji vizi, kterou jsem poslala v neděli do světa. Buď delegáty osloví, nebo ne.

Mladí komunisté, které jsme oslovili, si stěžovali, že někteří funkcionáři by si své funkce zachovali nejraději i po smrti. Vidíte to také tak? Nebude tohle představovat odpor?

Nenarážím na odpor, protože ho nevyhledávám. U nikoho nelobbuji. Já si troufnu říct, že znám většinu okresních předsedů, jezdím za nimi. Tam nevidím lidi, kteří by chtěli ve funkcích zůstat do konce života.

Chcete více vtahovat mladé lidí do dění ve straně, i kdyby vám kandidatura nevyšla?

Určitě, protože ono se ukázalo, že je to nutnost. I já jsem mladá u nás ve straně, i když je mi 37 let. Nám ve straně chybí generace 50 až 60 let. To byla revoluční doba před třiceti lety, kdy mladí lidé nevstupovali do strany. Ale musím říct, že máme poměrně velkou základnu lidí kolem čtyřicítky, třicítky i mladších. Co se týče našich priorit do komunálních voleb, tak mám pocit, že jsou skvělé, ale nebudeme je umět prodat, protože jsou napsány jazykem, kterému lidé nebudou rozumět. Neumíme zaujmout v době, kdy mediální mainstream hraje velkou roli. Babiš sice neumí psát na Facebooku, ale všichni tam hltají jeho příspěvky. To samé na Twitteru. Nikoho nezajímá, že to nedělá on, ale nějaká PR agentura. I my se musíme této době přizpůsobit.

Uzavřeli jsme se v roli opozice. A podle mě jediná cesta, jak vrátit KSČM na dvojciferný výsledek, je být v tomto razantnější.

Máte vysvětlení, proč KSČM dosáhla v parlamentních volbách svého historicky nejnižšího výsledku?

Základní příčinu neúspěchu vidím ve dvou nebo třech bodech. Jeden byl ten, že máme pocit, že musíme mít všechno zanalyzované a stále to vysvětlovat. Některé strany předkládají jednověté programy. Když řekneme, že chceme zrušit daňové ráje, tak k tomu musíme napsat půlstránkový elaborát, jak to chceme udělat. Ten ale v dnešní době nikdo nečte. Nechceme být těmi, kteří budou říkat hesla. Myslím, že v tom jsme přestřelili.

Zároveň jsme podcenili sociální sítě. Všechny relevantní subjekty na nich fungují. Zvláště ty, které nám braly voliče, jako hnutí ANO.

Svezli jsme se i s tím, co je negativně vnímáno na všech politických stranách v Česku. Všechny padaly. Lidé jim přestali z nějakého důvodu věřit.

Poslední bod byl ten, který už jsem zmiňovala, že jsme se příliš vžili do role opozice. Občas si říkám, proč jsme tak strašně rezignovaní, když se nám tolik věcí povedlo.

Půl roku bez vlády? Velká ostuda

Navzdory svému výsledku dnes zažívá partaj možná svou historickou roli díky Andreji Babišovi a vyjednávání o vládě. Jak se vy osobně stavíte ke spolupráci s miliardářem? Může hájit myšlenky, které jako strana zastáváte?

Nejsem z toho šťastná. Na druhou stranu respektuju výsledek voleb a jako politikovi, který nechce dělat laciná gesta, mi nic jiného nezbývá. Půl roku bez vlády je docela velká ostuda. Fakt je ten, že nám neskutečně ujíždí vlak. Na mnoho témat nám chybí zásadní sdělení, protože vláda neexistuje. Nejsme schopni být bráni vážni, když na jednání jezdí premiér a ministři v demisi.

Jestli voliči rozdali takto karty a je zcela evidentní, že by tak učinili i v dalších volbách, které by přišly brzy, tak je podle mě neskutečně nezodpovědné s tímto hrát kartu dalších voleb nebo toho, že se budeme chovat principiálně.

To, co my bychom měli dělat – a ve vyjednávání se o to snažíme – jsou priority, přes které by neměl jet vlak. Prostě využít toho, že je tu někdo, kdo naši podporu potřebuje, a říct si, za co mu ji dáme. Zároveň ale – to se teď neděje – říct si i, do kdy mu ji dáme. Programové prohlášení je de facto cár papíru. Tam si můžete napsat modré z nebe. Ale my bychom měli chtít po Andreji Babišovi zcela jasné časové ukotvení, do kdy ty kroky budou učiněny. Ve chvíli, kdy se tak v krátkém časovém horizontu nestane nebo by si chtěl vyjednávat s někým jiným, tak abychom měli možnost vzít zpátečku a říct: a dost. V tu chvíli bychom měli mít šanci odejít s důstojností.

Pochopí to i vaši voliči?

Musíme jim to začít daleko více vysvětlovat. Já mám tu zkušenost, že ještě do soboty to celkem chápali. Ale poté, co Andrej Babiš podpořil v rozporu s mezinárodním právem útok na Sýrii, tak to je věc, přes kterou u nás nejede vlak. My jsme také chtěli, aby bylo jasné, že Česko bude veškeré operace provádět pod mandátem Rady bezpečnosti OSN. Je fakt, že nyní se to poměrně hodně láme. Bude určitě velmi důležité vyjednat s Andrejem Babišem právě to, aby se něco podobného – a teď nemyslím pouze jeho neznalost zahraniční politiky, ale vyjádření rychlejší, než si dovede domyslet důsledky – neopakovaly. Myslím, že komunisté vždy byli a budou ti, kteří stojí na straně míru. Nemůžou jít do koalice s kýmkoliv, kdo je na straně války. To už je precedentní věc.

Budeme muset s Andrejem Babišem znovu otevřít téma zahraniční politiky, protože si uvědomujeme, že takhle to prostě nepůjde.

Nejste tedy spokojená s tím, jak se vedou jednání o nové vládě?

Ne. Právě proto, že mám představu, že by měly být mnohem transparentnější. Na druhou stranu já jsem byla na jednání nejvyšších orgánů naší strany, kde ti lidé rozhodli, že chtějí, aby se jednání o prioritách vedly dál. To respektuji. Každopádně kdybych dostala tu šanci, tak bych je vedla mnohem otevřeněji především vůči členům strany. Myslím, že je velká chyba, že někteří členové dnes netuší, co vlastně vyjednáváme.

Měla by se KSČM spokojit s tím, že dá vládě podporu, nebo by měla usilovat o ministerská křesla?

Musím říct, že osobně nejsem ve vyjednávacím týmu. Mám pouze informace, které poskytuje ÚV strany. Nedokážu říct, jestli tam nějaká taková debata probíhá. Kdybych já měla možnost vyjednávat, tak by to bylo především o programu a těch datech, která jsem zmiňovala.

Zároveň je to i o tom, že my se nechceme podílet na moci, zároveň se domníváme, že bychom si po dlouhé době zasloužili vládu, která by nebyla složená jen z lidí, kteří mají nějaký politický background a protože jsou ve straně a jsou ministry. Ale konečně bychom mohli mít vládu odborníků, nebo minimálně na těch střetových ministerstvech. Mohli by to být lidé, kteří nejsou spojováni s žádnou stranou, ale jsou ve společnosti respektováni. Myslím, že by to pomohlo i politické kultuře. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby s námi naši partneři tato jména minimálně konzultovali.

Ve hře pořád také varianta, že by komunisté vládli spolu s ANO a SPD Tomia Okamury. Jak se k tomu stavíte?

Byť mám spoustu výhrad k sociální demokracii, tak je to stále etablovaná strana. Tuším, kdo je jejich krajský šéf v Ostravě a s kým mám vést rozhovory na určitá témata. U SPD to vůbec nevím, nehledě na to, že sice respektuji počet voličů SPD, z druhé strany ale je řada témat, kde s nimi nejsme schopni najít shodu. Oni jsou totiž takoví, že když se podíváte na prohlášení Tomia Okamury z roku 2013, tak jsou v kontradikci s tím, co říká dnes. A já nevím, jestli mám věřit Okamurovi 2013, 2018 nebo možná 2022. Vždycky hraju raději s čitelnými partnery.

Z druhé strany musím respektovat i to, že ÚV řekl: pokračujte zatím ve vyjednávání a neřekl s kým nebo jak. Určitě by to bylo jedno z témat, kdy bych já byla hozena před tuto variantu, že bych si do 24 nebo 48 hodin svolala ústřední výbor a zeptala se na jejich názor. To nemůže rozhodnout sám předseda.

Pokud byste s ANO nějakou formou na vládě „spolupracovali“, oblastí, kde budete narážet, bude už zmiňovaná zahraniční politika. Co budete požadovat?

Budeme chtít, aby ministerstvo zahraničních věcí pod jeho vedením nebo kohokoliv z jeho koaličních partnerů minimálně respektovalo mezinárodní právo. Pokud budou prováděny nějaké operace a naše armáda do nich bude zapojována, tak aby to byly operace pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN. Budeme chtít, aby i lepším způsobem vyjednával v rámci Evropské unie. Jak jsem řekla, máme tu neskutečné množství otevřených témat – například brexit, který se projeví i v našem zákonodárství, čeká nás víceletý finanční rámec – a já myslím, že bychom konečně jako Češi měli přestat říkat na všechno jen ne, ale měli bychom začít předkládat alternativy. Budeme chtít, aby s námi byly konzultovány.

Kariéra v Evropě

Měli by mít Češi možnost rozhodnout o vystoupení z EU?

Já jsem pro to, aby Češi měli možnost rozhodovat v referendu o řadě otázek, tudíž i o této otázce, pokud bude navržena příslušným počtem voličů. Z druhé strany si myslím, že nám brexit krásně ukázal, že musí být vedená dlouhodobá a vysvětlovací kampaň. Všech, kteří mluví o jednoduchém czexitu, se ptám: a co po tom? A nikdo mi neřekl relevantní plán. Naši vojáci ochrání hranice možná tak na Šumavě, na pár dnů. Naše hospodářství je založeno na exportu do zemí EU. S námi se rozhodně nebude nikdo mazlit tak, jak se mazlí s Velkou Británií.

Docela podporuji myšlenku levicového hnutí Diem 25, které říká, že Evropa má posledních pět let na svoji demokratizaci. Jinak se prostě rozpadne. Já si myslím, že to nakonec bude ona sama, která se zahubí svým neustálým neřešením problémů nebo špatným řešením. Žádný czexit možná ani nebudeme potřebovat.

Už dříve jste uvedla, že si chcete i v případě zvolení do čela strany ponechat mandát europoslankyně. Jde to skloubit?

Nechci si brát příklad z Jiřího Pospíšila (předseda TOP 09 a europoslanec – pozn. redakce), který to podle mě nekloubí příliš dobře. Ale znám příklady kolegů ze své frakce. Já si hlavně myslím, že historická změna se začne dít v Evropě a je dobré tady mít své čelní představitele.

Z druhé strany si uvědomuji obrovskou časovou náročnost. Nalijme si čistého vína, ten nejdůležitější politický život končí. Žádná legislativa už není předkládána. Evropský parlament zasedne naposledy v květnu. Pak jsou evropské volby. Byla by škoda, kdybych se některých trialogů (jednání mezi institucemi EU o výsledném kompromisu ohledně konkrétního legislativního návrhu; pozn. redakce), co nás čekají, nezúčastňovala, protože znám to zákulisí. Jsem otevřená se o tom pobavit se svými kolegy ve straně. Ale pokud by to trochu šlo, chtěla bych mandát dokončit.

Pokud by vám nevyšla kandidatura do vedení strany, chtěla byste znovu kandidovat do Evropského parlamentu?

Nominace mám, jsem za ně ráda. Pokud mě budou straníci dál podporovat, tak jsem připravena jít do toho znovu. Myslím, že se nám i dost věcí pro Českou republiku podařilo – například v energetice, v klimatickém balíčku, ale i teď v dopravě.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818