Kauza Čapí hnízdo: Babiš i manželka Monika byli na výslechu, tvrdí Právo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kauza Čapí hnízdo: Babiš i manželka Monika byli na výslechu, tvrdí Právo

Andrej Babiš se v týdnu dočkal podruhé jmenování premiérem, zažil ovšem i chvíle, které už tak oslnivé nejsou. Podle zjištění deníku Právo absolvoval ve čtvrtek výslech v kauze Čapí hnízdo, kde čelí podezření z padesátimilionového dotačního podvodu. Na policii podle deníku vypovídala poprvé i Babišova manželka a dcera z prvního manželství Adriana. Všichni jakoukoli vinu odmítli.

Babišův čtvrteční výslech podle Práva probíhal v korektní atmosféře a bez útoků vůči vyšetřovateli, kterého premiér často veřejně slovně ostřeluje a znevěrohodňuje.

Údajně se jednalo o relativně krátké setkání, které bylo prvním výslechem Babiše od jeho obvinění v kauze a opětovného vydání sněmovnou před několika měsíci. Dosud na policii jen podával vysvětlení. Veškerou vinu teď před vyšetřovateli odmítl.

Podobný průběh měl mít výslech Babišovy manželky Moniky a jeho dcery Adriany Bobekové. Pro obě se jednalo o premiéru, při které dle Práva hovořily jen velmi krátce a vinu odmítly. Obhájce na dotazy deníku nereagoval.

V kauze kolem možného dotačního podvodu s částkou 50 milionů pro farmu Čapí hnízdo bylo původně jedenáct obviněných, ale státní zástupce vyhověl stížnostem některých z nich, a nadále je proto podle deníku Právo stíháno spolu s Babišem šest dalších lidí.

Změna postavení se týká i Babišova blízkého spolupracovníka Jaroslava Faltýnka, který byl údajně rovněž na policii, ovšem už jen v roli svědka, nikoli jako stíhaná osoba.

Chronologie případu Čapí hnízdo přehledně na Reflex.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.