Články odjinud

Kauza Čapí hnízdo: Babiš i manželka Monika byli na výslechu, tvrdí Právo

Andrej Babiš se v týdnu dočkal podruhé jmenování premiérem, zažil ovšem i chvíle, které už tak oslnivé nejsou. Podle zjištění deníku Právo absolvoval ve čtvrtek výslech v kauze Čapí hnízdo, kde čelí podezření z padesátimilionového dotačního podvodu. Na policii podle deníku vypovídala poprvé i Babišova manželka a dcera z prvního manželství Adriana. Všichni jakoukoli vinu odmítli.

Babišův čtvrteční výslech podle Práva probíhal v korektní atmosféře a bez útoků vůči vyšetřovateli, kterého premiér často veřejně slovně ostřeluje a znevěrohodňuje.

Údajně se jednalo o relativně krátké setkání, které bylo prvním výslechem Babiše od jeho obvinění v kauze a opětovného vydání sněmovnou před několika měsíci. Dosud na policii jen podával vysvětlení. Veškerou vinu teď před vyšetřovateli odmítl.

Podobný průběh měl mít výslech Babišovy manželky Moniky a jeho dcery Adriany Bobekové. Pro obě se jednalo o premiéru, při které dle Práva hovořily jen velmi krátce a vinu odmítly. Obhájce na dotazy deníku nereagoval.

V kauze kolem možného dotačního podvodu s částkou 50 milionů pro farmu Čapí hnízdo bylo původně jedenáct obviněných, ale státní zástupce vyhověl stížnostem některých z nich, a nadále je proto podle deníku Právo stíháno spolu s Babišem šest dalších lidí.

Změna postavení se týká i Babišova blízkého spolupracovníka Jaroslava Faltýnka, který byl údajně rovněž na policii, ovšem už jen v roli svědka, nikoli jako stíhaná osoba.

Chronologie případu Čapí hnízdo přehledně na Reflex.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud