Kytice od Babiše a Zemana v koši: Policie řekla, jak řeší vandalismus na Národní | info.cz

Články odjinud

Kytice od Babiše a Zemana v koši: Policie řekla, jak řeší vandalismus na Národní

Policie se zabývá děním na Národní třídě v Praze, kde lidé sebrali od památníku 17. listopadu 1989 a vyhodili do koše kytice od premiéra Andreje Babiše, prezidenta Miloše Zemana nebo místopředsedy sněmovny Tomia Okamury. Policisté to prověřují z důvodu narušení piety.

"Dosud neznámí vandalové v průběhu noci narušili pietu zničením květin u památníku na Národní třídě. Celou událost policie prověřuje," oznámila policie ráno na twitteru.

Podle informací ČTK policisté kvůli incidentům nikoho nezadrželi. U majitelů vyhozených kytic budou zjišťovat, zda budou chtít náhradu vzniklé škody.

Kytice, kterou v noci na Národní třídu položil premiér Babiš a místopředseda Sněmovny Okamura, ráno skončila v odpadkovém koši, později tamtéž skončily i květiny poslané prezidentem. Policisté kytice z koše vyndali a odvezli na služebnu.

Po 09:00 aktivisté, kteří protestovali na Národní proti některým politikům, svoji akci oficiálně ukončili. Lidé ale u památníku nadále zůstávají, politici a další osobnosti veřejného života i desítky občanů tam nosí květiny a zapalují svíčky. Atmosféra je vyhrocená - některé politiky provázejí lidé pískotem, jiné potleskem.

Zlobě čelil Hamáček i "lhář z Hradu, který si nedovolil přijít". "Děkujeme Senátu," chválili lidé Štěcha autor: Jakub Veinlich, Blesk Zprávy

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud