Miloš Zeman: Palacha jsem neuctil osobně, protože se nerad vystavuji setkání s blbci | info.cz

Články odjinud

Miloš Zeman: Palacha jsem neuctil osobně, protože se nerad vystavuji setkání s blbci

Prezident Miloš Zeman dnes prohlásil, že na hrob Jana Palacha jen poslal květiny a nedostavil se osobně, protože se nerad vystavuje setkání „s blbci nebo blázny". Palach se upálil na protest proti osazení Československa sovětskou armádou v roce 1968. Zeman také v rozhovoru pro noviny Blesk prohlásil, že nevylučuje výměnu velitele své ochranky. V tomto útvaru toitž docházelo k šikaně. Určitě ale nechce vyměnit svého kancléře Vratislava Mynáře, který je obviňován z ovlivňování soudců.

Prezident Miloš Zeman nešel osobně položit věnec k hrobu a k památníku Jana Palacha, protože se nechtěl setkat s „blbci". Šlo výraz pohrdání těmito lidmi. Nebylo to kvůli mé kondici, prohlásil Zeman. Podle něj o něm rozšiřují někteří lidé, že byl v nemocnici. Jedním z nich je podle Zemana biskup Malý, který podle něj "lže" a je "pavlačovou drbnou".

Jan Palach „svojí obětí přispěl k tomu, aby se jeho památka připomněla a přispěla ke svržení komunismu, to ale nevyváží smrt mladého člověka,“ řekl Zeman a dodal: „Kdo chce za svoji pravdu nebo za svůj názor bojovat, tak může bojovat pouze živý, když je mrtvý, tak jeho boj ztrácí smysl.“

Zeman pro Blesk: Blbci u Palacha, vyhazov za šikanu a odhalený důchod autor: Blesk TV

Prezident Zeman také zvažuje odvolání Útvaru pro ochranu prezidenta Zdeňka Šimana, ale nezvažuje odvolání svého kancléře Vratislava Mynáře.

Další podrobnosti najdete na stránkách Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud