Návrat exministra Havlíčka. Na ministerstvu průmyslu je nově náměstkem, Babiš dává ruce pryč | info.cz

Články odjinud

Návrat exministra Havlíčka. Na ministerstvu průmyslu je nově náměstkem, Babiš dává ruce pryč

Na ministerstvo průmyslu a obchodu se vrátil bývalý šéf úřadu z dob Sobotkovy vlády Jiří Havlíček. Stal se náměstkem legislativní a provozní sekce, jak informoval web E15. Resort od června vede bývalá šéfka Svazu obchodu a podnikatelka Marta Nováková.

„Vyhrál otevřené výběrové řízení, rozhodovala hodnotící komise,“ napsala mluvčí ministerstva redakci E15 na dotaz ohledně Havlíčkova návratu.

Nového náměstka pro legislativní a provozní sekci ministerstvo hledalo od března. Podle premiéra Andreje Babiše nebylo Havlíčkovo jmenování součástí jednání o sestavení vlády. „Požadavek ČSSD to nebyl,” uvedl pro E15.cz předseda vlády.

Havlíček je členem sociální demokracie. Než se loni v dubnu postavil do čela ministerstva, byl náměstkem správní sekce. Před loňskými parlamentními volbami se stal terčem kritiky Andreje Babiše.

Jak Babiš na Havlíčkův návrat reagoval a proč měli spory?

Čtěte pokračování článku na webu E15.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud