O útěcích víme vše, chlubí se služba na vymáhání dluhů, které radí omilostněný vrah Kajínek | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O útěcích víme vše, chlubí se služba na vymáhání dluhů, které radí omilostněný vrah Kajínek

O útěcích víme vše, chlubí se služba na vymáhání dluhů, které radí omilostněný vrah Kajínek

Známá tvář jako značka, která prodává. Firma na mimosoudní vymáhání dluhů se rozhodla využít „slávy" dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, kterého loni omilostnil prezident Miloš Zeman a chlubí se s ním hned v úvodu své webové stránky. Jeho role ale není jen o reklamě, zjistil Blesk.cz.

„Už jsem měl hodně nabídek, abych pro někoho natočil reklamu. Když ale přišla tahle, moc se mi to líbilo, poradil jsem se s paní doktorkou (přítelkyně Kajínka Magda Gubová, pozn. red.) a řekl si, že do toho půjdu,“ popsal deníku Aha! Kajínek. Jeho hlas prý lidé uslyší od září i v rádiu.

Jenže u reklamního spotu to neskončilo. Kajínek firmě pomáhá s dlužníky. „Funguji jako externí odborný poradce. Jsem tu kvůli dlužníkům, kteří se schovávají. Dluhy nevymáhám. Já jen radím, jak polapit dlužníky, kteří se schovávají,“vysvětlil Kajínek, který utekl z přísně střežené věznice Mírov a pak se více než měsíc schovával.

Schovávají se

„Myslím, že podobně jako se schovával Jirka, tak se schovávají i dlužníci,“ myslí si Josef Staněk, vedoucí pracovník vymahačské firmy z Plzně.

Kolik si vydělal na filmu a kolik na knize? Pokračování na Blesk.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.