Obchodování s chudobou už proniká i k ODS a TOP 09: Pospíšilův asistent skoupil byty na Mostecku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obchodování s chudobou už proniká i k ODS a TOP 09: Pospíšilův asistent skoupil byty na Mostecku

Obchodování s chudobou už proniká i k ODS a TOP 09: Pospíšilův asistent skoupil byty na Mostecku

Asistent Jiřího Pospíšila (TOP 09) v Evropském parlamentu Jan Zedník z ODS koupil spolu s dalšími investory desítky bytů na Mostecku, často v sociálně vyloučených lokalitách. Nájemníci za bydlení často platí ze sociálních dávek a Zedník tak čelí nařčení, že obchoduje s chudobou. Za problém to považuje i jeho šéf, a Zedník tak může přijít o práci v Bruselu. Informoval o tom server iRozhlas.

„Potkám se s ním o prázdninách a budeme to řešit. Věděl jsem, že investuje do bytů, ale ne za jakých podmínek. Požádal jsem ho o vysvětlení, takže si získávám veškeré informace," řekl Pospíšil redakci iRozhlas.cz.

Pospíšil připustil, že by Zedník kvůli tomuto druhu podnikání mohl přijít o práci. „Pro mě je takové podnikání obtížně přijatelné. Nechám si to vysvětlit. I on má právo na obhajobu, je soukromá osoba, musím se s ním nejdřív potkat,“ uvedl Pospíšil.

Zedník tvrdí, že byty spolu s dalšími investory nakoupil jako investici a zajištění na důchod. Odmítá, že by ho ke koupi vedla jistota příjmů ze státních dávek. Investice do domů ve vyloučených lokalitách jsou nicméně výhodný byznys. Ceny bytů jsou někdy pohybují i v řádech desítek tisíc korun, většinou mezi 100 až 200 tisíci. Nájemníci, kteří pobírají sociální dávky ale dostávají stejnou podporu na bydlení jako lidé ve větších městech s vyššími nájmy.

„Podnikáme podle zákona. Jestli náš zákazník v danou chvíli, kdy mu dáme nájemné – a to my dáváme spíše podtržní a za férových podmínek – využívá nějakého doplatku, nebo ne, tak to nemohu ani nechci nijak kádrovat," citoval Zdeník iRozhlas.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.