Okamura s Fialou míří k obhajobě postů v čele SPD. Zeman je nepřímo podpořil | info.cz

Články odjinud

Okamura s Fialou míří k obhajobě postů v čele SPD. Zeman je nepřímo podpořil

SPD Tomia Okamury si volí nové vedení. O vrcholné funkce se dosud přihlásili jen sám Okamura a místopředseda Radim Fiala. Strana na konferenci pozvala prezidenta republiky Miloše Zemana, který ovšem letos nedorazil. Zaslal minutovou zdravici, ve které delegátům radí, aby volili zkušenost, protože podle něj půjde o lidi, kteří budou rozhodovat o úspěších země.

Tomio Okamura v projevu uvedl, že vláda ANO a ČSSD podléhá „diktátu Bruselu“. Evropskou unii označil za šílený projekt neomarxismu, který je třeba odmítnout. Ve zhruba půlhodinovém proslovu také řekl, že v Česku hrozí nebezpečí totalitarismu a elitářského fašismu, a to prostřednictvím neziskových organizací podporovaných ze zahraničí. 

Podle místopředsedy SPD Radima Fialy má strana za sebou tři roky úspěchů. Konferenci v Kongresovém centru na pražské Pankráci zahájil slovy o cestě hnutí do Poslanecké sněmovny a přivítáním Okamury, pod jehož vedením podle Fialy hnutí "veslovalo vstříc politickým úspěchům".

Podle Okamury se zatím nepřihlásil do odpolední volby žádný vyzyvatel dosavadních lídrů. Může se tak stát ale přímo na plénu konference. SPD pozvalo na konferenci prezidenta Miloše Zeman, ten pouze poslal videozdravici. Poradil v ní delegátům, aby volili ty, kteří už za sebou mají nějaký úspěch, tedy "zasadili strom, postavili dům nebo zplodili dítě". Ve zhruba minutové zdravici Zeman uvedl, že delegáti budou rozhodovat o kandidátech, kteří rozhodnou nejen o úspěších hnutí SPD, ale i celé České republiky.

Jednání se účastní vedle zahraničních hostů spřízněných nacionalistických stran 151 delegátů. Každý kraj jich měl delegovat deset a zbytek tvoří 22 poslanců hnutí.

Delegáti se budou během odpoledne věnovat také přípravě na podzimní obecní a senátní volby.

Jednání konference je přístupné jen akreditovaným novinářům, a to pouze při zahajovacích projevech. Během volby a diskuse, ve které jsou podle programu jednání tři bloky včetně "zhodnocení mimořádně úspěšné politické práce hnutí od vzniku v roce 2015", organizátoři jednání uzavřou.

Po rozpadu Okamurova předchozího politického subjektu Úsvit získala SPD ve Sněmovně v loňských podzimních volbách 22 mandátů a Okamura se stal místopředsedou dolní komory.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud