Okamura štve proti migrantům, dům mu ale staví cizinci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamura štve proti migrantům, dům mu ale staví cizinci

Okamura štve proti migrantům, dům mu ale staví cizinci

Mezi břevnovskými vilkami staví svůj nový dům šéf SPD Tomio Okamura. Jak probíhá stavba ve tvaru tubusů, která má být světový unikát, se zajel podívat reportér webu Blesk.cz.  

Oblé křivky domu jsou patrné už nyní, kdy pomalu „vyrůstá ze země“. Rýsuje se přední tubus, kde je vidět kulatý půdorys, a i dělníci, kteří na stavbě pracují, nosí desky, které v sobě mají vyříznuté různé kruhy a půlkruhy. Ale na stavbě se najdou i hranaté tvary v místech, kde bude nejspíš garáž nebo suterén domu. Mezi hlukem vrtaček lze i zaslechnout, jak na sebe dělníci halekají. A na pracovišti je slyšet i jiný jazyk než češtinu.

Přitom Okamura patří mezi politiky, kteří mají trvalý problém s přistěhovalectvím. Na kritice migrace si jeho strana postavila i značnou část kampaně. Ulice Nad Tejnkou, kde by měl dům stát, je podle zápisů v katastru památkově chráněným územím. I tak nakonec netradiční stavba prošla a Okamura z ní byl nadšený.

„Takový dům svět neviděl. Jsem připraven na to, že mi ho budou okukovat nadšenci do architektury. Už jméno architekta znamená, že se výsledná stavba dostane do učebnic,“ pochlubil se před lety, kdy byl ještě sdílnější, Blesku. Stavbu, ve které bude politik bydlet, navrhl švýcarský architekt Christian Kerez (55).

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.