Petr zmizel v Karibiku se dvěma malými syny. Českou loď marně hledají už dva měsíce | info.cz

Články odjinud

Petr zmizel v Karibiku se dvěma malými syny. Českou loď marně hledají už dva měsíce

Vzal je na výlet jachtou a pak beze stopy zmizeli! V Panamě se pohřešuje česká plachetnice ANA, na jejíž palubě plul jachtař Petr se svými dvěma syny. Už sedm týdnů však o nich nikdo nic neví. Informoval o tom Blesk.cz.

Informace o zmizení Petra, kterému se na moři neřekne jinak než Pedro, a jeho synů, se objevila na jachtařském diskuzním fóru. Jeden z přispěvatelů tam zveřejnil e-mail paní Ivy.

„Chtěla bych s vámi sdílet jednu věc... A to, že se Petr vydal s klukama na na výlet plachetnicí z Panamy a slehla se po nich zem, či spíš moře... Nevím o nich nic od 30. 6. Nemám tušení, co se mohlo stát. Je po nich vyhlášené mezinárodní pátrání,“ píše Iva.

Ta žije a pracuje v sousední Kostarice. „Sešli jsme se s Petrem v Panamě, že vezme kluky na výlet a pak se sejdem tam...,“ uvedla. Plout měli z oblasti Bocas del Toro na východ do souostroví San Blas a zpátky. Podle odhadu zkušeného jachtaře by taková plavba mohla trvat od tří do čtyř týdnů. 

Informace o pohřešovaných chlapcích se do světa šíří i skrze facebookovou stránku s jejich fotografií a popisem cesty. 

Iva teď do Panamy dojíždí kvůli vyšetřování. „Je to náročné, ale věřím, že jsou v pořádku a brzy se to vysvětlí!“ doufá. Nyní se alespoň snaží rozšířit informaci mezi českými jachtaři, kteří by se mohli v oblasti pohybovat.

Článek vyšel na webu Blesk.cz. 

Znáte zmizelého jachtaře Petra? Napište na tip@blesk.cz 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud