Policie rozbila obří varnu ve vietnamské tržnici SAPA. Drogy mohly být v jídle z okolních restaurací | info.cz

Články odjinud

Policie rozbila obří varnu ve vietnamské tržnici SAPA. Drogy mohly být v jídle z okolních restaurací

Pražská tržnice SAPA se během několika posledních let stala rájem gurmánů i těch, kteří hledají kvalitní asijské suroviny za rozumnou cenu. Nyní se ale ukazuje, že návštěvníci hazardovali se svým zdravím. Přímo mezi restauracemi se totiž nejspíš vařily drogy a toxické látky mohly zamořit okolí, uvedl server Tíseň.tv. Samotní policisté a technici museli zasahovat s ochrannými obleky.

V SAPĚ podle informací serveru Tíseň.tv zasahovali specialisté z Národní protidrogové centrály. Ti hned od rána v místě zajišťovali důkazy a zřejmě i zatýkali. Odborníci pak začali nalezenou varnu zajišťovat a rozebírat.

Při výrobě drog vznikají dle odborníků toxické látky, které unikají do okolí. Dokážou prostoupit přes zdi a podlahy a šíří se až do vzdálenosti 70 metrů. Vzhledem k tomu, že drogy se zřejmě vařily přímo mezi restauracemi, je možné, že došlo k nebezpečné kontaminaci.

Obrovský zásah policie v Sapě. Na místě nalezli velkou varnu drog, která mohla kontaminovat jídlo v okolních restauracích. autor: aktu.cz

Experti měli při zajišťování zařízení na sobě ochranné kombinézy a respirátory, místo a jeho okolí policisté pečlivě střežili, což svědčí o extrémním nebezpečí. Je údajně také možné, že zařízení na výrobu návykových látek fungovalo dlouhodobě a bylo schopné drogy produkovat nonstop, což jen zvyšuje množství toxického odpadu, který zřejmě unikal do okolí.

Národní protidrogová centrála zásah prostřednictvím svojí mluvčí potvrdila, další podrobnosti ale teprve zveřejní.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud