Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie rozbila obří varnu ve vietnamské tržnici SAPA. Drogy mohly být v jídle z okolních restaurací

Policie rozbila obří varnu ve vietnamské tržnici SAPA. Drogy mohly být v jídle z okolních restaurací

Pražská tržnice SAPA se během několika posledních let stala rájem gurmánů i těch, kteří hledají kvalitní asijské suroviny za rozumnou cenu. Nyní se ale ukazuje, že návštěvníci hazardovali se svým zdravím. Přímo mezi restauracemi se totiž nejspíš vařily drogy a toxické látky mohly zamořit okolí, uvedl server Tíseň.tv. Samotní policisté a technici museli zasahovat s ochrannými obleky.

V SAPĚ podle informací serveru Tíseň.tv zasahovali specialisté z Národní protidrogové centrály. Ti hned od rána v místě zajišťovali důkazy a zřejmě i zatýkali. Odborníci pak začali nalezenou varnu zajišťovat a rozebírat.

Při výrobě drog vznikají dle odborníků toxické látky, které unikají do okolí. Dokážou prostoupit přes zdi a podlahy a šíří se až do vzdálenosti 70 metrů. Vzhledem k tomu, že drogy se zřejmě vařily přímo mezi restauracemi, je možné, že došlo k nebezpečné kontaminaci.

720p 480p 360p 240p
Obrovský zásah policie v Sapě. Na místě nalezli velkou varnu drog, která mohla kontaminovat jídlo v okolních restauracích.

Experti měli při zajišťování zařízení na sobě ochranné kombinézy a respirátory, místo a jeho okolí policisté pečlivě střežili, což svědčí o extrémním nebezpečí. Je údajně také možné, že zařízení na výrobu návykových látek fungovalo dlouhodobě a bylo schopné drogy produkovat nonstop, což jen zvyšuje množství toxického odpadu, který zřejmě unikal do okolí.

Národní protidrogová centrála zásah prostřednictvím svojí mluvčí potvrdila, další podrobnosti ale teprve zveřejní.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link