Policie: Tři muži chtěli prodejem marihuany vydělat 12 milionů | info.cz

Články odjinud

Policie: Tři muži chtěli prodejem marihuany vydělat 12 milionů

Kriminalisté v Hradci Králové podali návrh na obžalobu tří mužů, které viní z drogových zločinů. Z podrobných poznámek, které si obvinění vedli, vyplynulo, že prodejem konopných produktů chtěli vydělat přes 12 milionů korun, řekla dnes ČTK Magdaléna Vlčková z krajského policejního ředitelství.

Obvinění muži se podle policie pokusili na Jičínsku z více než stovky pěstovaných rostlin konopí vyrobit několik litrů konopné masti, výluh ze sušené části konopí a další produkty s vysokým obsahem omamné látky. Součástí poznámek, které se kriminalistům dostaly do rukou, byly i termíny dodávek odběratelům, odebíraná množství s předpokládanými zisky. „Předpokládaný čistý zisk z této činnosti, která měla trvat do září letošního roku, měl podle těchto poznámek obviněných mužů překročit částku 12 milionů korun,“ řekla Vlčková.

Policii upozornil na pěstování konopí na poli i ve skleníku anonym. Kriminalisté dva z pachatelů obvinili loni v září, později k nim přibyl třetí. V těchto dnech policie ukončila vyšetřování.

Obvinění se přiznali a kriminalistům řekli, že motivem byly jejich finanční problémy. Policie trojici obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dvěma z mužů hrozí až deset let, třetímu až 12 let vězení. Jeden z nich je ve vazbě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud