Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Průzkum: Se svou finanční situací je spokojena jen asi polovina Čechů

Průzkum: Se svou finanční situací je spokojena jen asi polovina Čechů

I přes dobrou ekonomickou situaci a zvyšující se průměrnou mzdu je se svou finanční situací spokojena jen přibližně polovina Čechů starších 30 let (53 pct). Mezi spokojenými je více mužů (58 procent) než žen (48 procent). Více spokojeni jsou lidé s vysokoškolským vzděláním (70 pct) a častěji Pražané. Naopak 39 procent žen je se svými příjmy spíše nespokojeno a 13 procent českých žen není se svou finanční situací spokojeno vůbec. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Nenadálou výhru půl milionu korun by nejvíce lidí (36 procent) použilo na pořízení či rekonstrukci bytu. Na zlepšení své bytové situace by peníze použilo 42 procent žen a 30 procent mužů. Investice do bydlení je typická především u lidí z menších obcí.

Více než čtvrtina dotázaných mužů by si pak ráda pořídila nové auto. Dalších téměř 17 procent lidí by získané peníze investovalo do lepší dovolené, do trávení volna by investovaly raději ženy. "Je ale překvapivé, že jako čtvrtou jmenovanou možností pro použití půlmilionové částky bylo snížení zadlužení," uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková s tím, že by si to přálo přes 14 procent mužů a téměř 12 procent žen, nejčastěji ve věku 30 až 44 let.

Na otázku zda mají sen, který by si chtěli v blízké době splnit, odpovědělo 22 procent lidí, že jejich sen je nereálný či nesplnitelný, 15 procent ho naopak považuje za splnitelný v blízké době a 63 procent v delším období. Z těch, kteří své sny považují za splnitelné, polovina respondentů by chtělo zrekonstruovat své bydlení, třetina by jela na dovolenou a čtvrtina by chtěla nové auto.

Průzkumu se zúčastnilo přes 1000 lidí napříč Českem, 48 procent mužů a 52 procent žen ve věku nad 30 let.

Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku letos v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 8,6 procenta na 30.265 korun. Po zahrnutí růstu spotřebitelských cen mzda reálně stoupla o 6,6 procenta.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867