Publicista Černý z Českého rozhlasu nezmizí. Zapojí se do pořadu Sedmé nebe | info.cz

Články odjinud

Publicista Černý z Českého rozhlasu nezmizí. Zapojí se do pořadu Sedmé nebe

Hudební publicista Jiří Černý bude dál spolupracovat s Českým rozhlasem. Má se objevovat na stanici Vltava v pořadu Sedmé nebe. Černému, který připravoval pro rozhlas posledních 13 let pořad Klub osamělých srdcí seržanta Pepře, loni skončila smlouva a jeho odchod se stal hojně a mnohdy emotivně propíranou událostí. „Jiří Černý kývl na nabídku Českého rozhlasu pokračovat nadále na stanici Vltava,“ uvedl teď v rozhovoru pro INFO.CZ generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Bude součástí pořadu Sedmé nebe, který vysíláme jednou týdne v neděli od 19:00 do 20:00 hodin. Jiří Černý se ho bude účastnit jednou měsíčně, osobnosti z hudebního světa se tam totiž střídají,“ říká dále Zavoral ve velkém rozhovoru, který INFO.CZ připravuje.

Generální ředitel Českého rozhlasu se v rozhovoru vrací i k dřívějším událostem, spojeným právě s Jiřím Černým: „Vidím tam chybu v komunikaci z naší strany. Každý z pořadů se vyvíjí, málokterý z autorů má za sebou přes 550 repríz a 13 let vysílání pořadu jako právě Jiří Černý. To je v rámci Českého rozhlasu unikum. Některé pořady se ale po čase vyčerpají a musejí vznikat pořady nové. Bylo to legitimní rozhodnutí, ale komunikace k Jiřímu Černému nebyla úplně zvládnuta, s panem programovým ředitelem už jsme si to vyříkali. S Jiřím Černým se následně potkali, věci si řekli a doufám, že ta hořkost je menší.“

Černý se v pořadu Sedmé nebe zařadí do dobré společnosti. „Velmi osobní hudební postřehy hudebníků, mezi kterými jsou skladatel a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková, zpěvák a kytarista skupiny Vltava Robert Nebřenský, dále Ondřej Havelka a Pavel Klikar nebo Monika Načeva,“ popisuje Český rozhlas pořad na webu Vltavy.

Jiří Černý, ročník 1936, patří k nejrespektovanějším českým novinářům a hudebním publicistům. V minulosti psal například pro Mladý svět, Melodii, s Českým rozhlasem spolupracoval už v 60. letech, byl ale politicky perzekvován. Podílel se rovněž na založení Občanské fóra, šéfoval i časopisu Rock & Pop. 

Rozhovor s René Zavoralem vyjde na INFO.CZ v pátek ráno

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud