Radní Bartík tvrdil, že Zeman umírá. Trestný čin nespáchal, podle policie to nebyla pomluva | info.cz

Články odjinud

Radní Bartík tvrdil, že Zeman umírá. Trestný čin nespáchal, podle policie to nebyla pomluva

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který loni na svůj facebook napsal, že Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu pár měsíců života, nebude stíhán. Policie podle České televize trestní oznámení o nařčení z pomluvy odložila, trestný čin se podle ní tedy nestal. Státní zástupce Arne Nekula pro ČTK upřesnil, že rozhodnutí je nepravomocné a Hrad se proti němu může bránit. Mluvčí prezidenta uvedl, že Hrad stížnost podá.

„Za chvíli skončí uzávěrka nominací na Hrad, takže je možno jít ven s pravdou o zdraví Miloše Zemana: má rakovinu, metastáze na více místech, svoji diagnózu zná už cca 3 týdny, léčbu odmítl, prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji,“ uvedl Bartík v listopadu 2017 na svém facebookovém účtu. Na aktuální vývoj reagoval slovy, že je to pro něj vánoční dárek.

Hrad se proti loni zveřejněné informaci důrazně ohrazoval. „Kdybych řekl, že je svině, tak by mě někdo obvinil z vulgarismu. A on je svině,“ konstatoval například sám Zeman na adresu Bartíka v pořadu TV Barrandov a žádal po něm pět milionů korun.

Policie prověřovala dva možné přečiny. „Jeden je pomluva. Tam policejní orgán dospěl k závěru, že není dána subjektivní stránka v podobě úmyslu, což zákon vyžaduje,“ uvedl Nekula. Dále policie zvažovala poškozování cizích práv. „Nebyla naplněna objektivní stránka. Nedošlo k vážné újmě na právech,“ řekl Nekula a dodal, že primárně by věc měla být řešena v civilním sporu.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud