Stav Jiřího Menzela se obrací k dobrému. Má logopedku a dcery ho motivují | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stav Jiřího Menzela se obrací k dobrému. Má logopedku a dcery ho motivují

Stav Jiřího Menzela se obrací k dobrému. Má logopedku a dcery ho motivují

Jiří Menzel je v nemocnici již 204 dní. Po převozu do berounské nemocnice se jeho stav  obrátil k lepšímu. Manželka Olga děkuje doktorům.

Bylo na čase. Vždyť oscarový režisér je hospitalizován už dlouhých 204 dní! V Ústřední vojenské nemocnici, kde kvůli pneumokokové meningitidě absolvoval operaci mozku, ležel pět měsíců. Potom pobýval na Rehabilitační klinice na pražských Malvazinkách, kde se ale jeho stav vůbec nelepšil. Až teď zaznamenává úspěchy.

 

Složitá situace

V berounské rehabilitační nemocnici podle informací Blesku přijali Menzela v zuboženém stavu. Teď je na tom už podstatně líp. „Děkuji panu primáři Horáčkovi a úžasnému personálu. Jsou opravdu výjimeční v tom, jak se o Jirku starají. Jsem jim za to velmi vděčná,“ tvrdí Olga. „Situace je nadmíru složitá, ale Jiří se vážně postupně zlepšuje, byť vše jde velmi pomalu. Věříme, že to spolu s námi zvládne,“ doufá režisérova manželka.

Celý článek si můžete přečíst na Blesk.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.