Stíhání Babišovy dcery nic nebrání, míní soudní znalec po prostudování jejího zdravotního stavu | info.cz

Články odjinud

Stíhání Babišovy dcery nic nebrání, míní soudní znalec po prostudování jejího zdravotního stavu

Dcera premiéra Andreje Babiše (ANO) Adriana Bobeková bude dál čelit obvinění v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Web napsal, že soudní znalec předal policii výsledky zkoumání zdravotního stavu Bobekové, podle kterých jejímu stíhání nic nebrání.

V kauze jsou mimo jiné obviněni premiér Andrej Babiš, jeho manželka Monika, švagr Martin Herodes a jeho dvě dospělé děti, Bobeková a Andrej Babiš mladší. Celkem čelí stíhání sedm lidí.

Vyjádření, podle kterých nejsou schopni se ze zdravotních důvodů účastnit trestního řízení, předložili podle dřívějších informací médií zástupci Bobekové a Babiše mladšího. Premiér nedávno řekl, že jeho syn trpí schizofrenií a dcera bipolární poruchou. Zprávu ohledně zdravotního stavu Babiše mladšího údajně zpracovávala lékařka Dita Protopopová, jejíž manžel Petr Babišova syna podle jeho tvrzení odvezl na Krym. Podle premiéra syn nebyl unesen, z Česka odjel dobrovolně.

Posouzení zdravotního stavu Babišova syna komplikuje skutečnost, že má švýcarské občanství a ve Švýcarsku i žije. Čeští policisté v minulosti uvedli, že ohledně jeho výslechu komunikují se zahraničními kolegy.

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova holdingu Agrofert, který je nyní ve svěřenském fondu. V prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. V létě 2008 získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila pod Agrofert. Farmu Čapí hnízdo nyní vlastní společnost Imoba, která před několika týdny spornou dotaci státu vrátila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud