Tři oříšky pro Popelku: Herci nedostali zaplaceno, Šteindler chce producenta poslat do insolvence | info.cz

Články odjinud

Tři oříšky pro Popelku: Herci nedostali zaplaceno, Šteindler chce producenta poslat do insolvence

Herec a režisér Milan Šteindler podal na Nogup agency návrh na insolvenci. Informoval o tom deník E15. Agentura totiž hercům dluží za muzikál Tři oříšky pro Popelku, který loni pravidelně zaplňoval hlediště pražského Kongresového centra. Ke Šteindlerovi se připojila i agentura Ticket Art, které má Nogup dlužit tři a půl milionu korun. 
Známý umělec chce po producentovi bezmála 85 tisíc korun nevyplacených honorářů za sedm prosincových představení. Své nároky opírá o uzavřené smlouvy, záznamy z proběhlých představení a neproplacené faktury. Advokátní kancelář Vrabec zastupující Šteindlera se k případu nechce vyjadřovat. Spolumajitele a jednatele pořadatelské agentury Nogup Jiřího Jurtina se redakci zatím nepodařilo kontaktovat.

Návrh upozorňuje i na pohledávky, které mají mít další herci. Herečka Jana Švandová, hrající Macechu, si nárokuje přes 36 tisíc za tři představení. Karel Heřmánek měl stejnou částku podle dokumentu dostat za dvě reprízy v roli Vincka. Dokument dále zmiňuje pohledávky Heřmánkova syna Karla, Lukáše Kofroně, Štepána Komárka nebo představitelky hlavní role Popelky Nikoly Ďuricové. Ta měla za šest repríz dostat 42 tisíc.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud