Ústecká ČSSD nechce vládu s ANO. „Respektuji kraj, ministryní se nestanu,“ říká Nekolová | info.cz

Články odjinud

Ústecká ČSSD nechce vládu s ANO. „Respektuji kraj, ministryní se nestanu,“ říká Nekolová

Ústecká ČSSD odmítla podpořit vznikající koalici sociálních demokratů a hnutí ANO a doporučila svým členům to samé. Gabriela Nekolová, která už dříve potvrdila, že dostala nabídku na post v kabinetu, řekla, že se ministryní nestane.

Nekolová potvrdila, že členové ČSSD v Ústeckém kraji dostali zprávu o tom, že krajské vedení s vládou s hnutím ANO nesouhlasí. "Bylo to na základě postoje a rozhodnutí krajského vedení. Členové byli informováni emailem," popsala. V pátek odpoledne - po jednání šéfů místních organizací s předsedou strany Janem Hamáčkem - krajský předseda Miroslav Andrt potvrdil, že ústecká ČSSD nedoporučuje svým členům, aby hlasovali v referendu pro vstup do vlády.

Pro Nekolovou to znamená, že se nestane ministryní práce a sociálních věcí. "Postoj krajské ČSSD je na základě jednání odmítavý a já jako členka krajské organizace ČSSD pochopitelně nemohu být považována za kandidátku na ministryni a být v rozporu s postojem vlastního regionu," říká pro INFO.CZ.

„Nabídky si samozřejmě nesmírně vážím. Jsem přesvědčená, že bych na místě ministryně práce a sociálních věcí určitě měla co nabídnout. Je to agenda, kterou bych řešila ráda už proto, že se mě bezprostředně dotýká i co by obyvatelky jednoho z neproblematičtějších regionů a mám s tím bohaté zkušenosti. Já ale nejsem v rozporu krajské ČSSD a nechci, aby to tak bylo veřejností vnímáno,“ vysvětluje Nekolová.

„Co se týče Gabriely Nekolové, tak jsme dlouhodobě říkali, že to není naše nominantka. Přesto, že to je schopná osoba, která by na pozici mohla dosáhnout, tak s ohledem na to, jaká je nálada v našem regionu, tak by nám přišlo nevěrohodné, abychom vysílali člověka do mise, které sami nevěříme,“ řekl Andrt.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud