Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Poličských strojírnách hrozí další výbuchy. Zasahuje speciální tank, k epicentru se ale nedá dostat

V Poličských strojírnách hrozí další výbuchy. Zasahuje speciální tank, k epicentru se ale nedá dostat

Desítky obyvatel z okolí areálu Poličských strojíren, kde včera série výbuchů a následný požár zranily 19 lidí, strávily noc mimo domovy. Kdy se budou moci vrátit, momentálně není jasné. Areál je stále velmi nebezpečný a hrozí tam další výbuchy. Hasičům v terénu pomáhá i speciální tank, k epicentru výbuchů se ale nedaří dostat. Zasedl krizový štáb.

Pyrotechnici místo výbuchů stále nemohli prozkoumat. Český rozhlas na webu uvádí, že z části objektu, kde bylo zařízení na lisování výbušnin, nic nezbylo. V druhé jsou podle pardubického hejtmanství uložené i granáty.

Několik zraněných z celkových 19, kteří byli ve vážném stavu, je mimo ohrožení života.

Okolí areálu zůstává neprodyšně uzavřené. Desítky lidí musely strávit noc mimo domovy. Evakuace se podle webu ČT24 týká víc než sedmdesáti bytovek a domů v okolí strojíren. Obyvatelé Poličky jsou mimo problémovou zónu a nemají se tak čeho obávat.

Výbuch způsobila trhavina TNT, která byla součástí munice, sdělil Český báňský úřad, který dozoruje nakládání s výbušninami. Exploze se pak přenesla na další uskladněný materiál. Pracovníci byli z objektu okamžitě evakuováni ještě před příjezdem hasičů.