Články odjinud

Vedení ČSSD bude dnes projednávat jména ministrů ve vládě ANO. Zeman má problém s Pochem

Vedení ČSSD bude dnes projednávat jména ministrů ve vládě ANO. Zeman má problém s Pochem

Vedení sociální demokracie dnes odpoledne projedná návrhy na své možné zástupce v nové vládě. ČSSD má podle koaliční dohody s hnutím ANO obsadit ve vládě pět postů. Koaliční spolupráci ale ještě musí schválit straníci v referendu.

Jména možných ministrů zatím vedení strany nezveřejnilo. Podle dostupných informací by se měl stát ministrem vnitra předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Za nominanta na post ministra zahraničí byl považován europoslanec Miroslav Poche. Jeho kandidaturu ale ve čtvrtek odmítl prezident Miloš Zeman. Podrobnosti nesdělil. O jménech kandidátů jednal v Ostravě s Hamáčkem. Poche před prezidentskými volbami podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

Podle koaliční dohody by kromě vnitra a diplomacie sociální demokracie měla získat vedení ministerstva práce a sociálních věcí, zemědělství a kultury. Spolupráci ČSSD a hnutí ANO za podpory KSČM budou muset ještě v referendu schválit členové sociální demokracie. Konat se bude od 21. května do 14. června. Výsledky budou známy 15. června.

 

Články odjinud