Wall Street se vzbouřila proti zásnubám Monety a PPF. Akcionáři banky chtějí více peněz | info.cz

Články odjinud

Wall Street se vzbouřila proti zásnubám Monety a PPF. Akcionáři banky chtějí více peněz

Wall Street se vzbouřila proti zásnubám Monety a PPF. Akcionáři banky chtějí více peněz
 

Jedna z největších plánovaných fúzí tohoto roku v Česku se zřejmě protáhne. Moneta Money Bank totiž odmítla některé z podmínek, které původně dojednala s protistranami, tedy úvěrovou společností Home Credit a bankou Air Bank, které vlastní skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce. Moneta o tom informovala ve čtvrtek večer v regulatorním hlášení České národní bance. Zadrhl se tak loni v říjnu ohlášený obchod, který měl být největší fúzí na českém bankovním trhu minimálně za poslední dekádu.

„Vzhledem k tomu, že v mezidobí došlo ke změně celkové situace na kapitálových trzích, bylo vedení banky pověřeno k dalšímu jednání s protistranou, a to za účelem změny některých podmínek plánované transakce,“ uvádí Moneta v regulatorním hlášení ČNB.

Podle banky je nové vyjednávání důsledkem zpětné vazby od akcionářů, a to zejména pokud jde o ocenění a podmínek financování obchodu. Akcionáři Monety jsou velké banky z americké Wall Street, plán české megafúze tak narazil primárně u finančníků za Atlantikem.

Více na E15.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud