Zeman jedná v Lánech s Babišem o rozpočtu i MPSV. Dorazila i ministryně financí | info.cz

Články odjinud

Zeman jedná v Lánech s Babišem o rozpočtu i MPSV. Dorazila i ministryně financí

Prezident Miloš Zeman na lánském zámku jedná se svým poradním týmem ke státnímu rozpočtu. Sešel se přitom s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO). Poté bude jednat s premiérem o obsazení postu ministra práce a sociálních věcí. Dosavadní ministr Petr Krčál (ČSSD) tento týden rezignoval kvůli obvinění z plagiátorství při psaní své bakalářské práce.

Ministerstvo financí navrhlo sestavit státní rozpočet na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Prezident Zeman ve svém nedávném projevu ve Sněmovně řekl, že je pro deficit v době krize, ale ne v době růstu ekonomiky. Vládě doporučoval hledat zdroje v úsporách a v boji proti plýtvání. Jako příklad uváděl třeba podporu obnovitelných zdrojů nebo nárůst počtu úředníků.

Po jednání expertního týmu k rozpočtu by měl prezident jednat ještě s premiérem ohledně výběru nového ministra práce a sociálních věcí. Dosavadní ministr Krčál tento týden na funkci rezignoval poté, co se objevilo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci. Ze stejného důvodu skončila ve vládě i ministryně spravedlnosti z vládního hnutí ANO Taťána Malá. Novou ministryní práce by se měla stát Jana Maláčová (ČSSD), která dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky. Zeman se s ní chce setkat příští týden a předpokládá, že ji poté jmenuje členkou vlády.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud