Zeman míří do Vysokých Tater. Bude jednat s prezidenty zemí skupiny V4 o migraci | info.cz

Články odjinud

Zeman míří do Vysokých Tater. Bude jednat s prezidenty zemí skupiny V4 o migraci

Prezident Miloš Zeman se chystá v říjnu do Vysokých Tater. Setká se tam s ní kromě slovenského prezidenta Andreje Kisky také polský prezident Andrzej Duda a maďarský prezident prezident János Áder.

Prezident Miloš Zeman se zúčastní v Tatrách pravidelného výročního setkání hlav států zemí visegrádské skupiny, tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Prezidenti těchto zemí budou jednat o aktuálních tématech Evropy - bezpečnosti a migraci, budoucí podobě Evropské unie, plánovaném rozpočtu EU či pokračování rozšiřování EU.

Podle připravovaných okruhů témat budou prezidenti diskutovat také o sociální politice ve vztahu k sociálně vyloučeným či zranitelným skupinám obyvatel a zaměstnanosti v době vzestupu nových technologií.

Visegrádskou čtyřku momentálně spojuje odpor k přijímání imigrantů či jejich přesídlování v rámci Evropské unie. Visegrádská skupina vznikla v roce 1991 a původně v ní šlo o spolupráci středoevropských zemí na cestě do Evropské unie. Společně Česká republika, Slovensko (původně bylo členem Československo), Polsko a Maďarsko usilovaly také o zánik RVHP, ekonomického sdružení socialistických států. Pak jejich spolupráce ustala a byla obnovena až na konci devadesátých let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud