Články odjinud

Zimola naznačil, že by sociální demokraté mohli kvůli vládě obětovat Pocheho

Zimola naznačil, že by sociální demokraté mohli kvůli vládě obětovat Pocheho
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola připustil, že by sociální demokracie nemusela trvat na tom, aby se ministrem zahraničí stal europoslanec Miroslav Poche, kterého odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman a výhrady proti němu mají i komunisté. „Budoucnost vládní spolupráce nemůže stát a padat na jednom jméně,“ zveřejnil dnes Zimola na svém twitteru. 
 

„Nejsme strana, která si nechá diktovat, co má dělat, Andrejem Babišem nebo Vojtěchem Filipem. Současně platí, že budoucnost vládní spolupráce nemůže stát a padat na jednom jméně. Znovu říkám, že ČSSD má dost kvalitních lidí, kteří by byli vhodnými adepty na jakýkoli vládní post,“ zveřejnil Zimola. 

Proti nominaci Miroslava Pocheho se postavil prezident Miloš Zeman. Jako jednu ze svých výhrad vůči Pochemu uvedl, že europoslanec v roce 2015 napsal článek, který je podle prezidenta vstřícný k migrantům a ke kvótám na jejich přerozdělování. Výhrady k Pochemu mají i komunisté. 

Babiš se dnes k situaci nechtěl blíže vyjadřovat. „Nemám co dodat. Teď se čeká na termíny prezidenta s jednotlivými kandidáty. Pan Poche dostal termín od prezidenta, tak doufám, že se vysvětlí pozice a projekt dokončíme,“ řekl novinářům v Pardubicích.

Tomu, že schůzka Pocheho se Zemanem pomůže spor vyřešit, věří i šéf ČSSD Jan Hamáček. Skutečnost, že Zeman odmítá europoslance jmenovat ministrem, považuje za nedorozumění a očekává, že si záležitost vyříkají na společné schůzce. „Myslím si, že ty otazníky či rozpaky by se daly rozptýlit, a opravdu si nemyslím, že zásadním problémem té budoucí vlády je Miroslav Poche, který napsal někdy nějaký článek,“ řekl Hamáček.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud