ŽIVĚ: Lidé napříč Českem demonstrují proti vládě Babiše s podporou komunistů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ŽIVĚ: Lidé napříč Českem demonstrují proti vládě Babiše s podporou komunistů

ŽIVĚ: Lidé napříč Českem demonstrují proti vládě Babiše s podporou komunistů

V Praze a dalších městech se demonstruje proti připravované vládě Andreje Babiše s ČSSD. Demonstrantům vadí, že by ji měli podporovat i komunisté. Pod heslem Jednou pro vždy se scházejí lidé v Plzni, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci nebo Ostravě. Akce na Václavském náměstí se má zúčastnit například Marek Hilšer, Pavel Fischer, Bára Hrzánová, Marek Orko Vácha či Ester Janečková. Přímý přenos sledujte ve videu níže.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.