Zvrat v případu Nečesaný. Osvobozující verdikt je minulost, vraždu bude už pošesté řešit krajský soud | info.cz

Články odjinud

Zvrat v případu Nečesaný. Osvobozující verdikt je minulost, vraždu bude už pošesté řešit krajský soud

Pražský vrchní soud znovu zrušil rozsudek, který zprošťoval Lukáše Nečesaného viny z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Vyplývá to z justiční databáze. Případ z roku 2013 tak bude muset pošesté řešit krajský soud. Na posun v kauze upozornil místopředseda Spolku Šalamoun Václav Peričevič.

„Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání,“ stojí v databázi k usnesení vrchního soudu, které je datováno dnem 28. listopadu.

Otec Lukáše je posledním vývojem zaskočený. "Je to pro mě šok, ale tak jako vy, jsme dnes (pátek 30. 11., pozn. red.) čistě náhodou tu informaci objevili na úřední desce Vrchní soudu a paradoxně, dnes jsme do datové schránky dostali rozhodnutí Nejvyššího soudu o nevyhovění stížnosti na podjatost soudce Lněničky, kterou jsme podávali. A hned jsme dostali rozhodnutí, že ten případ bude na Vrchním soudě řešit pan Lněnička a zároveň jsme zjistili, že včera již pan Lněnička rozhodl," řekl Lukáš Nečesaný st. Blesku.

Další informace a vyjádření rodiny na Blesk.cz >>>

Obžaloba tvrdí, že tehdejší student Nečesaný napadl kadeřnici polenem, opakovaně ji udeřil do hlavy a sebral jí přes 10.000 korun z tržby a peněženky. Královéhradecký krajský soud mladíka třikrát uznal vinným, nejprve mu dvakrát uložil 16 let, později 13 let vězení. Po zásahu Nejvyššího soudu byl Nečesaný dvakrát viny nepravomocně zproštěn. Předchozí osvobozující rozsudek vrchní soud rovněž zrušil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud