Zvrat v případu Nečesaný. Osvobozující verdikt je minulost, vraždu bude už pošesté řešit krajský soud | info.cz

Články odjinud

Zvrat v případu Nečesaný. Osvobozující verdikt je minulost, vraždu bude už pošesté řešit krajský soud

Pražský vrchní soud znovu zrušil rozsudek, který zprošťoval Lukáše Nečesaného viny z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Vyplývá to z justiční databáze. Případ z roku 2013 tak bude muset pošesté řešit krajský soud. Na posun v kauze upozornil místopředseda Spolku Šalamoun Václav Peričevič.

„Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání,“ stojí v databázi k usnesení vrchního soudu, které je datováno dnem 28. listopadu.

Otec Lukáše je posledním vývojem zaskočený. "Je to pro mě šok, ale tak jako vy, jsme dnes (pátek 30. 11., pozn. red.) čistě náhodou tu informaci objevili na úřední desce Vrchní soudu a paradoxně, dnes jsme do datové schránky dostali rozhodnutí Nejvyššího soudu o nevyhovění stížnosti na podjatost soudce Lněničky, kterou jsme podávali. A hned jsme dostali rozhodnutí, že ten případ bude na Vrchním soudě řešit pan Lněnička a zároveň jsme zjistili, že včera již pan Lněnička rozhodl," řekl Lukáš Nečesaný st. Blesku.

Další informace a vyjádření rodiny na Blesk.cz >>>

Obžaloba tvrdí, že tehdejší student Nečesaný napadl kadeřnici polenem, opakovaně ji udeřil do hlavy a sebral jí přes 10.000 korun z tržby a peněženky. Královéhradecký krajský soud mladíka třikrát uznal vinným, nejprve mu dvakrát uložil 16 let, později 13 let vězení. Po zásahu Nejvyššího soudu byl Nečesaný dvakrát viny nepravomocně zproštěn. Předchozí osvobozující rozsudek vrchní soud rovněž zrušil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud