Články odjinud

České lázně loni navštívilo o desetinu více návštěvníků

České lázně loni navštívilo o desetinu více návštěvníků

Do tuzemských lázní loni přijelo o desetinu více návštěvníků než v roce 2016, celkem 855.000 hostů. Mezi lázeňskými klienty mírně převažovali domácí hosté, necelých 47 procent tvořili cizinci. V tiskové zprávě to dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Největší zájem o české lázně mají Němci. V loňském roce jich do lázeňských ubytovacích zařízení přijelo 199.000. Z Ruska dorazilo 65.000 hostů. A na třetí pozici se umístil Tchaj-wan s 18.000 hosty, uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ Pavel Vančura.

Hosté vloni strávili v lázních celkem 7,4 miliónu nocí. Nejčastěji návštěvníci do lázní jezdí ve třetím čtvrtletí roku. Nejoblíbenější jsou lázně v Karlovarském kraji jako Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody.

Cestovní ruch je v Karlovarském kraji jedním z nejvýznamnějších odvětví. Lázeňství udělalo z tohoto regionu cílovou destinaci pro řadu hostů z Česka i z ciziny. V minulém roce přijelo do tamních lázní 522.000 hostů, převážně ze zahraničí, řekla místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

V Karlovarském kraji se loni rekreovalo v lázních 522.000 lidí, ve Zlínském kraji 66.000 a v Olomouckém kraji 58.000.

Čeká vás první cesta letadlem, nebo se takto přepravujete běžně? Přečtěte si tipy zkušených cestovatelů, které vám let usnadní a zpříjemní>>>

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud